Dziś uczniowie klasy siódmej mięli zajęcia z pedagogiem, podczas których poruszone zostały ważne kwestie uczuć i emocji. Rozmowa o emocjach pomaga dzieciom przyglądać się własnym uczuciom i wiązać je z konkretną sytuacją – to wzbogaca doświadczenie;
pozwala rozumieć rzeczywistość, rozwija świadomość siebie;
dzięki dzieleniu się swoimi emocjami z innymi tworzymy więź, zawieramy przyjaźnie; uczymy się zasad, które rządzą relacjami międzyludzkimi; poznajemy własny charakter, porównujemy go z innymi;
dowiadujemy się, że nie wszyscy myślą i czują tak jak ja, że inaczej reagują – pokazuje to odmienność w zachowaniach i reakcjach ludzi oraz ich różnicach w pragnieniach i marzeniach. Warto, żeby rozmowy o emocjach towarzyszyły nam, każdego dnia, zarówno w szkole, jak i w naszych domach. Nasi uczniowie w sposób plastyczny pokazali dziś swoje emocje i je omówili, co było podsumowaniem obejrzanych filmów edukacyjnych i rozmowy z pedagogiem szkolnym.