Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

3.04.2024

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

W naszej szkole, z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem.

Dzisiaj wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski Ponadto przeprowadzono warsztaty nt. „Poznaj autyzm”,  podczas których odbyła się projekcja filmu  „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” wraz z pogadanką i wspólnymi zajęciami o tematyce sensorycznej. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

Koordynatorem działań była pedagog szkolny pani Agnieszka Kalinowska.