img

Wydarzenia

Wydarzenia - 2016/2017

Festyn Rodzinny

W sobotę 3 czerwca w "Naszej Szkole" odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez dyrekcję, nauczycieli i rodziców. Ta niezwykle kolorowa i radosna, familijna impreza jak co roku przyciągnęła do szkoły uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami i dziadkami.

konkurs

Podsumowanie konkursów przedmiotowych

2 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 18 odbyła się uroczystość podsumowania konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Laureaci otrzymali dyplomy oraz statuetki. Gratulujemy wszystkim laureatom oraz ich opiekunom, a w szczególności uczniowi "Naszej Szkoły" - Miłoszowi Markiewiczowi.

konkurs

XLVI Konkurs Malarstwa Ściennego w Koszalinie

Uczniowie "Naszej Szkoły" w dniu 26.05.2017 r. brali udział w XLVI Konkursie Malarstwa Ściennego w Koszalinie. Ich piękne prace można podziwiać w parku, pod mostem przy ul. Zwycięstwa (obok EMPIKu).

konkurs

Prezentacja projektu pn. „Cudze chwalicie, Małopolski nie znacie”

30 maja w „Naszej Szkole” klasa II gimnazjum zaprezentowała całej społeczności szkolnej projekt pod tytułem „Cudze chwalicie, Małopolski nie znacie”. Miło spędzony czas, zjedzenie tradycyjnych przekąsek i podskoki w rytm krakowiaka utrwaliły nas w przekonaniu, że Małopolska to wspaniały i jedyny w swoim rodzaju region naszego kraju. Dzięki temu uczniowie mieli także możliwość jeszcze lepszego poznania tego regionu Polski.

konkurs

Dzień Dzieckakonkurs

Na bieżąco - nasz profil FB

W Naszej Szkole naprawdę jest fajnie! Zapraszamy na naszego Facebook'a, gdzie znajduje się wiele ciekawych i bieżących informacji!!!
facebook

Festyn Rodzinny

Serdecznie zapraszamy Uczniów wraz z Rodzinami na "Festyn Rodzinny", który odbędzie się 3 czerwca 2017 roku o godz. 10:00 w "Naszej Szkole" przy ul. Gałczyńskiego 17

konkurs

Wolontariat

W Naszej Szkole powstaje Szkolne Koło Wolontariatu, w ramach którego od września uczniowie - wolontariusze będą podejmować działania na rzecz potrzebujących.

konkurs

U nas się dzieje!

W ramach projektu "Piękna Matematyka w Architekturze i Sztuce" uczniowie Naszej Szkoły szukali zależności geometrycznych w dziele Leonarda da Vinci "Mona Lisa" oraz tworzyli obrazy z figur geometrycznych w programie Logo Komeniusz

konkurs

Brawo dla naszego ucznia!!!

Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie podało wyniki Małych Olimpiad Przedmiotowych i Olimpiady Malucha 2016/2017. Uczeń VI klasy Naszej Szkoły, Miłosz Markiewicz został laureatem małej olimpiady z języka polskiego, zdobywając pierwsze miejsce, a także laureatem małej olimpiady z matematyki zdobywając III miejsce!!!

Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne 2017

W Naszej Szkole odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne 2017".
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, gdyż zaprezentowali się świetnie! Jurorzy musieli jednak wybrać uczniów, którzy będą reprezentować szkolę w kolejnym etapie. W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej będziemy mogli zobaczyć i usłyszeć naszych uczniów: klasa 2 - Antonina Hajdamowicz, klasa 3 - Mateusz Nagórka, klasa 5 - Martyna Nowak, klasa 6 - Maja Saja, klasa 2 gimnazjum - Wiktoria Nowak. Wyróżnienie otrzymała Michelle Zmuda-Trzebiatowska - klasa 2. Serdecznie wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnym etapie konkursu.

konkurs

Życzenia Wielkanocneswieta

W Naszej Szkole nie ma nudy!!!

W marcu uczniowie Naszej Szkoły w ramach "Białej Szkoły" trenowali swoje umiejętności narciarskie, poznawali również przyrodę i okolice Tatr, a po powrocie do Koszalina uczestniczyli w spektaklu pt. "Mały Książe". U nas po po prostu nie ma nudy. Zapraszamy na naszego Facebook'a, gdzie sami możecie zobaczyć, jak wiele u nas się dzieje!
facebook

Sukces naszego ucznia !!!

Kuratorium Oświaty w Szczecinie podało ostateczne wyniki finałów wojewódzkich konkursów przedmiotowych. Uczeń VI klasy Naszej Szkoły, Miłosz Markiewicz został laureatem zarówno w konkursie z języka polskiego, jak i laureatem konkursu z matematyki. Wielkie gratulacje dla Miłosza i dla szkoły. Gratulujemy i dziękujemy za wkład pracy Paniom Elżbiecie Lemańczyk i Annie Drejskiej, które uczą Miłosza w Naszej Szkole.

Napisali o nas w jubileuszowym wydaniu gazety "NaszeMiasto"magia

Sukces naszego ucznia w konkursie organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie

Kuratorium Oświaty w Szczecinie podało ostateczne wyniki konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych. Uczeń klasy VI Naszej Szkoły, Miłosz Markiewicz dostał się do finałów wojewódzkich zarówno w konkursie Języka Polskiego jak i Matematycznym. Gratulujemy i trzymamy kciuki na finałach wojewódzkich w dniach 6,7.02.2017.Kolejne sukcesy matematyczneWyniki Olimpiady wiedzy z Matematyki Archimedes Plus 2016/2017 – sesja jesienna.

Laureat III stopnia Michalska Małgorzata kl. I G
Laureat I stopnia Miłosz Markiewicz kl. VI
Laureat II stopnia Zofia Łękowska kl. VI
Laureat III stopnia Olga Bączar kl. VI
Laureat V stopnia Martyna Chrostowska kl. V
Laureat II stopnia Stanisław Walczak kl. III
Laureat III stopnia Franciszek Nowe kl. III

Wysokie wyniki otrzymali:

Oliwier Mejsner kl. I G
Kamila Czapiewska kl. VI

1%magia

Kolejne sukcesy językowe

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes z Języka Polskiego w roku szkolnym 2016/2017 – sesja jesienna.

Miłosz Markiewicz - laureat I stopnia
Olga Bączar – laureat III stopnia
Małgorzata Michalska – laureat V stopnia

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes z Języka Niemieckiego w roku szkolnym 2016/2017 – sesja jesienna.

Maja Dutka – laureat III stopnia
Wiktoria Korner – laureat V stopnia

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes z Języka Angielskiego w roku szkolnym 2016/2017 – sesja jesienna.

Martyna Chrostowska – laureat I stopnia
Miłosz Markiewicz – laureat III stopnia
Anton Svensson – laureat IV stopnia
Franciszek Nowe – laureat V stopnia

Wspaniały wynik osiągnęli również następujący uczniowie klasy 3:

Barbara Michalska
Olga Karasińska
Dominik Wojciechowski Stanisław Walczak

Od otrzymania tytułu laureata dzielił ich tylko jeden punkt, a warto wspomnieć, że dopiero rozpoczęli swoją „przygodę” z Olimpiadą Wiedzy Archimedes.

Jasełkajaselka

Uczniowie i nauczyciele z Naszej Szkoły zachwycili wszystkich wspaniale przygotowanych przedstawieniem jasełkowym. Oprócz tradycyjnych postaci jasełkowych pojawili się na scenie bohaterowie bajek. Fantastyczna zabawa była wyjątkowym wprowadzeniem w klimat zbliżających się Świąt.

Pomagamymagia

Nasza Szkoła kolejny rok z rzędu poprzez Fundację Pomocy Dzieciom Magia przekazała świąteczne prezenty dla podpieczonych fundacji. Magia niesie pomoc najsłabszym - czyli dzieciom, których sytuacja materialna odbiera szansę leczenia i godnego życia. Mamy nadzieję że dzięki podarunkom przygotowanym przez naszych uczniów, rodziców, nauczycieli i zarząd KTE te Święta będą dla obdarowanych dzieci wyjątkowe. Prezenty zostały przekazane przedstawicielom fundacji, którzy osobiście zawiozą je podopiecznym. Dziękujemy wszystkim za udział w tej wspaniałej akcji.

Mikołajkowe zawody sportowemikolaj

Jak co roku, uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w mikołajkowych zawodach sportowych. Był Mikołaj, elfy i śnieżynki, a zwycięzcami byli ... wszyscy. Uczniowie otrzymali prezenty i słodkie upominki.

Finał "Matematykowanie przez programowanie"

ksiazka

14 grudnia odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego w ramach projektu "Matematykowanie przez programowanie" finansowanego przez Fundację mBanku. Najlepsi otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody. Po wręczeniu nagród dla wszystkich uczestników zorganizowany został poczęstunek. Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu. Zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach w ramach projektów, które będą realizowane w Naszej Szkole.

Działo się w listopadzie

24 listopada odbyła się ostatnia w tym roku kalendarzowym dyskoteka szkolna. W tym dniu można było oprócz tańców wywróżyć sobie przyszłość i spróbować swoich sił w szkolnym karaoke.

Wszyscy uczniowie Naszej Szkoły otrzymali zaszczytny tytuł "Przyjaciela zwierząt" za czynne, coroczne włączanie się do akcji pomocy zwierzakom przebywającym w koszalińskim schronisku.

POMAGAMY DZIĘKI TWOJEJ POMOCY. W Naszej Szkole zorganizowana została akcja pomocy podopiecznym Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Hospicjum zajmuje się opieką nad nieuleczalnie chorymi dziećmi w ich domach.

Oczywiście najmłodsi uczniowie klas II i III uczestniczyli w koncertach umuzykalniających, na których dowiedzieli się o instrumentach dętych blaszanych. Mogli poznać wybrane utwory sławnych muzyków klasycznych.

"Świat i szkoła naszych marzeń"

ksiazka

Książka "Świat i szkoła naszych marzeń" z pracami literackimi i plastycznymi uczniów Naszej Szkoły już opuściła drukarnię. Jest piękna, kolorowa i pełna fantastycznych pomysłów ... jak marzenia naszych dzieci. Premiera książki odbyła się 28 października podczas uroczystości jubileuszu 25-lecia szkoły.

Jadłospis na tydzień 31.10 - 4 11 2016

jadlospis zamieszczamy jadłospis na bieżący tydzień


(plik Adobe Acrobat Document; 52KB; 2016-10-31)

25 lat Naszej Szkoły

25lat

Dnia 28.10.2016 r. świętowaliśmy 25-lecie Naszej Szkoły. Był Jubileuszowy koncert, wspaniały tort, życzenia i gratulacje, książka z pracami uczniów oraz wiele innych niespodzianek dla uczestników spotkania. Życzymy Naszej Szkole kolejnych 25 lat

Jadłospis na tydzień 17 - 21 10 2016

jadlospis zamieszczamy jadłospis na bieżący tydzień


(plik Adobe Acrobat Document; 52KB; 2016-10-17)

XVI Zachodniopomorski Festiwal Nauki w Politechnice Koszalińskiej

Czy niszczenie może być pouczające? Jakie są nowoczesne systemy alarmowe? Jak działa drukarka 3D? Na te i inne ciekawe pytania uczniowie klas II i III uzyskali odpowiedzi podczas XVI Zachodniopomorskiego Festiwalu Nauki w Politechnice Koszalińskiej, który odbył się 29 września 2016 r.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

(Przejdź do naszej galerii)

Książka z pracami uczniów "Naszej Szkoły" jest już w wydawnictwie

ks

Kolejna NOWOŚĆ wydawnicza KryWaj w trakcie przygotowania do druku. Tym razem praca zbiorowa - teksty i rysunki uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum Językowego „Nasza Szkoła” w Koszalinie. Do projektu okładki wykorzystano fragment pracy plastycznej Olgi Bączar. Przedmowa do książki - Zarząd KTE oraz dyrekcja i pracownicy „Naszej Szkoły”. Projekt okładki Krystyna Wajda. Książa w formie drukowanej ukaże się pod koniec października na okoliczność 25-lecia "Naszej Szkoły".

Dzień otwarty

Uprzejmie informujemy Rodziców naszych uczniów, że w dniu 18 października 2016 roku w godzinach od 16:00 do 18:00 będzie dzień otwarty

Warszawa - warto było jechać.

W dniach 21 - 23 września 2016 roku uczniowie Naszej Szkoły byli na wycieczce dydaktycznej w Warszawie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

(Przejdź do naszej galerii)

Jadłospis na tydzień 26 - 30 09 2016

jadlospis zamieszczamy jadłospis na bieżący tydzień


(plik Adobe Acrobat Document; 52KB; 2016-09-26)

Jadłospis na tydzień 12 - 16 09 2016

jadlospis zamieszczamy jadłospis na bieżący tydzień


(plik Adobe Acrobat Document; 52KB; 2016-09-12)

Szkolna wycieczka do Warszawy

matematykowanie

Uczniowie Naszej Szkoły w dniach 21 do 23 września wybierają się na wycieczkę do Stolicy.

21 września o godzinie 5.45 - zbiórka uczestników wycieczki (parking przy ul Fałata w Koszalinie, koło szkoły muzycznej). Planowany powrót z Warszawy do Koszalina około 22.00 23 września br.

Projekt "Matematykowanie przez programowanie"

matematykowanie

Społeczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła” zaprasza uczniów klas IV-VI koszalińskich szkół podstawowych do udziału w projekcie MATEMATYKOWANIE PRZEZ PROGRAMOWANIE

Projekt będzie polegał na zastosowaniu matematyki podczas tworzenia przez uczniów (przy wsparciu rodziców i nauczycieli) algorytmów i programów w języku programowania Scratch. Scratch to darmowy, edukacyjny język programowania do uczenia dzieci oraz tworzenia i uruchamiania programów. Programowanie odbywa się w sposób wizualny - elementy języka mają kształt puzzli, które mogą być układane w określonym porządku.

Jako jeden z elementów projektu będzie również zorganizowany kilkuetapowy konkurs z bardzo atrakcyjnymi nagrodami dla twórców najlepszych rozwiązań programistycznych.

W ramach projektu jego uczestnicy wezmą udział w spotkaniu informacyjno – szkoleniowym oraz będą cyklicznie otrzymywać drukowane materiały edukacyjne do nauki programowania w języku Scratch i zagadnień matematycznych, na podstawie których będą mogli w domu systematycznie tworzyć programy i rozwiązywać zadania konkursowe.

Projekt zakłada niestandardowe, innowacyjne podejście do przekazywania uczniom wiedzy matematycznej. W ramach atrakcyjnych projektów z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi uczniowie przyswajają wiedzę na zasadzie wykorzystania matematyki do realnych celów. Stworzenie własnego programu komputerowego, który działa, jest dla ucznia ogromną satysfakcją i wynagradza trud włożony w poznanie zasad matematycznych oraz stworzenie algorytmu i programu.

Wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie oraz konkursie prosimy o przesłanie do 25.09.2016 wstępnego zgłoszenia na adres: programowanie@naszaszkola.com


(plik Adobe Acrobat Document; 316KB; 2016-09-09)

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w "Naszej Szkole" odbędzie się 1.09.2016 r. o godzinie 9:00 w szkole.

Projekt "Matematykowanie przez programowanie"

matematykowanie

Nasza Szkoła od września rusza z projektem MATEMATYKOWANIE PRZEZ PROGRAMOWANIE.

Projekt "Matematykowanie przez programowanie" został przez Naszą Szkołę zgłoszony do konkursu grantowego mPotęga organizowanego przez Fundację mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć.
Nasz projekt otrzymał dofinansowanie w ramach III edycji Programu mPotęga. Spośród 880 wniosków dofinansowanie otrzymało 210 Projektów. Za otrzymane z grantu środki Nasza Szkoła zorganizuje zajęcia pozalekcyjne, zakupi pomoce naukowe i wyposażenie oraz nagrody dla uczniów uczestniczących w konkursie organizowanym jako jeden z elementów projektu. Projekt skierowany będzie nie tylko do uczniów Naszej Szkoły, ale również dla uczniów innych koszalińskich szkół. O szczegółach projektu poinformujemy wkrótce.

Projekt PIĘKNA MATEMATYKA W ARCHITEKTURZE I SZTUCE

matematykowanie

Projekt PIĘKNA MATEMATYKA W ARCHITEKTURZE I SZTUCE opracowany przez Naszą Szkołę otrzymał dofinansowanie Fundacji mBanku. Projekt będzie realizowany w szkole od września. W ramach projektu uczniowie Naszej Szkoły będą poszukiwać bardzo ciekawych i pięknych związków matematyki z architekturą i sztuką. Za środki uzyskane ze wsparcia Fundacji mBanku zostaną zorganizowane zajęcia pozalekcyjne oraz zostaną zakupione pomoce naukowe dla różnych grup wiekowych. W czasie wycieczki do muzeum oraz podczas zajęć uczniowie odnajdą własności matematyczne obecne w działach sztuki i w architekturze. Poznają zasady symetrii, poszerzą wiedzę o bryłach, figurach i zasadach matematycznych. W ramach projektu będą wykonywać prace plastyczne różnymi technikami (malarstwo, rysunek, witraże, itp.) oraz makiety budowli.

Mądra szkoła czyta dzieciom

czytanie

Od września Nasza Szkoła będzie brała udział w programie MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2015/2016
(plik Adobe Acrobat Document; 496KB; 2016-06-28)
ZAPRASZAMY DO AKTUALNOŚCI :-)
wyniki

Informator szkolny

kalendarz roku szkolnego
zajęcia dodatkowe
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
wolontariat

Facebook

Zapraszamy na nasz portal facebook'owy

facebook

Youtube

Zapraszamy do obejrzenia filmów szkolnych

youtube

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

galeria

logo

Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum Językowe
"NASZA SZKOŁA"
75-429 Koszalin; ul. K. I. Gałczyńskiego 17
tel.: 94 345 03 22
e-mail: naszaszkola17@wp.pl