img

Wydarzenia

Wydarzenia - 2014/2015

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny

Z okazji "Pierwszego Dnia Wiosny" w "Naszej Szkole" została zorganizowana akademia, którą prowadzili Martyna Bogórska z klasy V - jako "Pani Wiosna" oraz Jakub Domiński z klasy V - jako "Irlandzki Skrzat Leprechaun". Apel rozpoczął się od krótkiego występu klasy III oraz pożegnania przez nich sybolu przemijającej zimy "Marzanny". Odbył się również pokazu mody, na którym zaprezentowano wiosenne przebrania. W konkursie na najładniejsze wiosenne przebranie zwyciężyła Maja Chrostowska z klasy Ia. Uczniowie wzieli udział w tancu irlandzkim na konieczynkach, który wygrała Wiktoria Nowak z klasy VI, rzucali złotą monetą do garnca "na końcu tęczy". Na koniec spotkania reprezentanci klas I-III wzięli udział w "Quizie o Wiośnie", nad którym przebiegiem czuwała pani od przyrody.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Biała Szkoła

Każdej zimy Ząb - koło Zakopanego staje się dla nas na kilka marcowych dni drugim domem. Podróż minęła w miarę szybko i około 21 byliśmy na miejscu. Następnego dnia zaczęło się wielkie "szusowanie" na nartach. Stok, mimo iż nie był zbyt długi świetnie nadawał się do ćwiczenia techniki jazdy. Pierwsze zjazdy były trochę nieśmiałe, jednak z każdym kolejnym szło nam coraz lepiej. Szczególne uznanie należy się najmłodszym dzieciom, które dzielnie pokonywały kolejne narciarskie wyzwania. Jeździło się znakomicie, a warunki pogodowe, były takie o jakich marzy każdy narciarz.
W środę pojechaliśmy, a raczej poszliśmy, na długo oczekiwaną wycieczkę do Zakopanego. Poszliśmy, ponieważ do zimowej stolicy naszego kraju dostaliśmy się, idąc około 4 km z Ząba na Gubałówkę. Potem nastąpiły upragnione 2,5 godziny czasu wolnego i zrobiło się tłoczno wokół straganów z pamiątkami i w pobliskich cukierniach. Po powrocie (już autokarem) do pensjonatu, uczestniczyliśmy w zajęciach tworzenia najróżniejszych rzeczy z sianka. Naszymi nauczycielami byli profesjonaliści, którzy przyjechali na tę okazję z Krakowa. Każdy zrobił dla siebie po dwie figurki. Na pewno na długo zapamiętamy tę świetną zabawę i to nie tylko ze względu na zapach, jaki jej towarzyszył.
Następny dzień wyróżnił się ze względu na fenomenalny kulig, jaki zorganizowano dla nas po południu. Było wszystko: sanie z końmi, pochodnie rozświetlające nam drogę, ognisko z kiełbaskami i bitwa śnieżna. Nie było osoby, której kulig by się nie podobał.
Ostatniego dnia, jak co roku, odbyły się niezwykle emocjonujące zawody narciarskie. Każdy uczestnik "Białej Szkoły" pokonał dość trudny slalom, za co brawa należą się szczególnie najmłodszym i narciarskim debiutantom, dla których było to nie lada wyzwanie. Po powrocie ze stoku zaczęło się (niestety) wielkie pakowanie. Tak więc zakończyła się kolejna "Biała Szkoła", która na długo pozostanie w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy na następny rok.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Naleśnika

Wtorek poprzedzający Środę Popielcową (Ash Wednesday) to w Irlandii Pancake Teusday (Shrove Day). W ostatni dzień karnawału Irlandczycy dosłownie ścigają się w ilości zjedzonych naleśników. Smażone i zwinięte z dżemem, bita śmietaną, serem, czekoladą, szpinakiem, mięsem, czy jak kto woli. W "Naszej Szkole", również kultywujemy tą tradycję. Dnia 17 lutego 2015 r. w ramach lekcji języka angielskiego, na stołach uczniów zagościły naleśniki. Głównie te na słodko lub suche. Takie słodkie tradycje, są przez uczniów szczególnie pielęgnowane.

Walentynki

Obchody walentynkowe powstały już niemal w średniowieczu. W "Naszej Szkole" są świętowane co roku. Tego dnia amorki w postaci Zosi i Kamili miały pełne ręce roboty, gdyż rozdawały "walentynkową pocztę" w postaci kolorowych i miłych liścików, ale zdażały się też drobne upominki.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Konkurs fotograficzny

12 lutego 2015r. w Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie o godz. 17.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym "X Konkursie Fotografii Dziecięcej 2014". Wśród nagrodzonych i zakwalifikowanych na wystawę prac znaleźli się również uczniowie "Naszej Szkoły": Wiktoria K. z klasy VI i Małgorzata M. z klasy V otrzymały Nagrody ZACHODNIOPOMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY, pozostali uczniowie, którzy zakwalfikowali się na wystawę to: Martyna N. - kl. III, Martyna B. - kl. V, Kamila C. - kl.IV, Zosia Ł. - kl. IV, Aleksandra B. - kl. V, Piotr M. - kl. V, Wiktoria N. - kl. VI, Heidi Josefsson - kl. VI, Monika K. - kl. VI WSZYSTKIM GRATULUJEMY I ŻYCZNYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Bal Karnawałowy

Dnia 5.02.2015r. odbył się w "Naszej Szkole" coroczny bal karnawałowy. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową przyozdobiona balonami, serpentynami i innymi ozdobami. Niecodzienny wystrój od razu wprowadził nas w atmosferę do zabawy. Nad oprawą muzyczną czuwał DJ, a dla tych, którzy zmęczyli się tańcem przy tanecznych hitach czekał poczęstunek w kawiarence. Wszyscy dobrze się bawili. Królem tańca został Jakub Domiński, a któlem i królową balu: Maja Chrostowska i Aleksander Koziołowski. Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Akcja WOŚP - XXIII finał

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, była aukcja gadżetów WOŚP i upominków przygotowanych przez rodziców. Na kiermaszu rodzice mogli nabyć prace plastyczne swoich pociech m.in. "Anioły" wykonane przez klasy I - III oraz IV - VI, a w kawiarence napić się kawy i degustować smaczne ciasta.
Dzięki hojności naszych wspaniałych rodziców zebraliśmy 5.709,85 groszy i 23,5 euro.
Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w XXIII Finale WOŚP.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Czas na Święta

Okres przedswiąteczny to szczególny czas dla każdego z nas. W "Naszej Szkole" też można było go poczuć, w powietrzu unosił się zapach pierników, choinek i śpiew kolęd.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Jasełka

Dnia 18 grudnia 2014 r. w "Naszej Szkole" panował iście świąteczny klimat. Nasi uczniowie tego dnia w nawiązaniu do tradycji wystawili przepiękne przedstawienie jasełkowe. Nad przebiegiem jasełek czuwała pani dyrektor Anna Drejska, nie zabrakło w nich współczesnych akcentów, ale również przepięknych kolęd w języku polskim i piosenek świątecznych w języku angielskim. Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo się spodobała zaproszonym gościom i społeczności szkolnej. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Mikołajki

Dnia 8.12.2014 r. odbyły się "Mikołajki" szkolne. Tego dnia klasy I - III odwiedził prawdziwy Świety Mikołaj, który rozdawał grzecznym dzieciom prezenty, ale nic za darmo... aby otrzymać prezent trzeba było udzielić odpowiedzi na zagadkę zadaną przez Mikołaja. Starsi uczniowie z klas IV - VI mieli swoje mikołajki. Obdarowywali się nawzajem drobnymi upominkami. Nikt tego dnia nie był smutny, a na twarzach każdego z ucznia malował się uśmiech.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Zawody Mikołajkowe na hali

Dnia 8.12.2014r. odbyły się "Zawody Mikołajkowe" dla uczniów ze Społecznej Szkoły Podstawowej "Nasza Szkoła" w Koszalinie, których organizatorem był pan Waldemar Szpakowski, a pomagali mu studenci Wychowania Fizycznego PWSZ z Koszalina. Zawody przeprowadzono tradycyjnie w formie wyścigów czterech druży (czerwonej, białej, niebieskiej i czarnej). Uczniowie robili fikołki, biegali w workach, skakali przez płotki. Dla uczestników zabawy przygotowano również quiz dotyczący działalności św. Mikołaja, a także konkurs rysunkowy - rysowanie Świętego Mikołaja. Na zakończenie zawodów wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Koncert "W tanecznych rytmach"

Czym byłoby życie bez muzyki? Dlatego bierzemy udział w "Koncertach umuzykalniających" tym razem przemieśliśmy się "W taneczne rytmy" puzonu, trąbki i instrumentów perkusyjnych. Rytm i taniec to najstarsze elementy sztuki.Tego dnia uczniowie usłyszeli poloneza, krakowiaka, walca, sambe i wiele innych.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Andrzejki

Dnia 27 listopada 2014 r. odbyła się w "Naszej Szkole" długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Dzień, w którym świat magii łączy się ze światem realnym. O godzinie 16:00 rozpoczęliśmy obchody "Andrzejkowe" dyskoteką na sali gimnastycznej. Zabawę uświetniły przeboje muzyki współczesnej grane przez DJ-a. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach największych hitów sezonu.
Nie zabrakło również lania wosku orz tradycyjnie już gry w limbo.
W przerwach między tańcami i wspólną zabawą można było nabrać sił w kawiarence, gdzie czekał na wszystkich poczęstunek.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2014 r. obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia pluszaki opuściły dziecięce pokoje i odwiedziły "Naszą Szkołę". A ponieważ każdy ma swoją ulubioną maskotkę - misiów przybyło wiele. Udokumentowaniem Dnia Misia było wspólne zdjęcie na sali gimnastycznej, a na kole kulinarnym robienie czekoladek oczywiście w towarzystwie pluszowych przyjaciół.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Akademia "11 listopada"

Dnia 13 listopada 2014 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczniów Naszego Szkoły pod kierunkiem pani Iwony Kosińskiej - nauczycielki historii. Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu "Państwa Polskiego". W ten oto sposób ukazano ducha naszego narodu, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę, a interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Egzamin na kartę rowerową

Po trudach poznawania przepisów drogowych, znaków pionowych i poziomych, skrzyżowań oraz zdanych egzaminach: teoretycznym i praktycznym, wreszcie klasa V może się cieszyć pierwszym prawo jazdy - jakim jest karta rowerowa.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Pasowanie na ucznia "Naszej Szkoły"

Pierwszoklasiści z Naszej Szkoły już są pełnoprawnymi uczniami. 05 listopada br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
Pani dyrektor Anna Drejska pasowała dzieci na uczniów w obecności zarządu KTE, grona pedagogicznego i rodziców. Uczniowie udowodnili, że potrafią uczyć się pilnie: recytować wierszyki, śpiewać i tańczyć. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie. Po odczytaniu jego treści uczniowie złożyli przysięgę. Uczniowie obiecali uczyć się pilnie, być grzecznymi, szanować dobre imię szkoły, być dobrym Polakiem. Rodzice natomiast będą pomagać swoim dzieciom w nauce, będą je kochać i akceptować takimi jakie są. Po uroczystości uczniowie otrzymali drobne upominki i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Serdeczne podziękowania osobom odpowiedzialnym za przygotowanie uroczystości tj. Pani Małgorzacie Laskowskiej, Pani Elżbiecie Lemańczyk i Pani Ani Machnacz składają wychowawcy klas pierwszych.

Obchody Dnia Zwierząt

W ramach obchodów "Dnia Zwierząt" na terenie "Naszej Szkoły" przeprowadzono zbiórkę karmy dla bezpańskich psów z koszalińskiego schroniska. Łącznie zebrano aż 300 kg karmy. Wszystkie klasy bardzo aktywnie włączyły się w działanie na rzecz zwierząt. W ramach nagordy odbyło się spotkanie z przedstawicielem schroniska i ich podobieczną "BELLĄ".
Najlepsze klasy:
I miejsce kl.V - 6,2 kg na osobę
II miejsce kl.III - 6 kg na osobę
III miejsce kl.IV - 5,77 kg na osobę
Wszystkim klasą gratulujemy i dziękujemy za włączenie się do akcji.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Halloween

Dnia 30 października w "Naszej Szkole" odbyła się huczna zabawa z okazji Halloween. To właśnie w tym dniu zadaniem każdego ucznia było przygotowanie najstraszniejszego stroju. Na zabawę przybyły więc: wampiry, czarodzieje, duchy, czarownice, diabły i straszydła wszelkiej maści. Kiedy wybiła godzina 16:00 zaczęła się zabawa dyskotekowa w klasie Ia dla klas I - III, a o 16:30 na sali gimnastycznej dla klas IV - VI. Dyskotekę halloweenową przeplatały różne gry i zabawy związane z tematyką tego święta, a na wygranych czekały słodkie upominki. Uczniowie uczestniczyli w wielu konkursach miedzy innymi: na najlepsze przebranie halloweenowe, najszybsze owinięcie papieru swojego partnera (najszybszą mumie), nie zabrakło również tańca limbo, oraz konkursu na najlepiej udekorowaną salę i najbardziej pomysłową dynie haloweenową.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Spotkanie z przedstawicielem koszalińskiego schroniska

Dnia 29 października 2014r.odwiedziła "Naszą Szkołę" pani będąca przedstawicielem koszalińskiego schroniska wraz ze swoją podopieczną "Bellą" . Spotkanie, było podziękowaniem za aktywne włączanie się w akcję "ZBIERAMY KARMĘ DLA SCHRONISKA", zorganizowaną przez panią Marzenę Cydejko - Końkę. Na prelekcji uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w schronisku, jakimi zwierzętami zajmuje się schronisko oraz jak im pomagać.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Pamiętamy o zmarłych

Dnia 29 października 2014r. uczniowie klasy I - VI "Naszej Szkoły" w związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, wybrali się wraz z opiekunami na miejski cmentarz w celu porządkowania zaniedbanych grobów. Wyjścia te są tradycją "Naszej Szkoły". Uczniowie w ciszy i skupieniu zapalili znicze, posadzili wrzosy, wyczyścili nagrobki oraz grabili suche liście.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Dzień 14 października obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. Jest to okazja by obdarować naszych nauczycieli oraz pracowników szkoły kwiatami, złożyć im życzenia i podzięka za ciężką pracę i oddanie. Uczniowie "Naszej Szkoły" przyszli ubrani na galowo. Na uroczystym apelu, który odbył się o godzinie 9:00 pod przewodnictwem pani Danuty Aleksy, obdarowali wszystkich wspaniałym, zabawnym, a w niektórych momentach trudnym do powtórzenia przedstawieniem. Na zakończenie uczniowie najmłodszych klas złożyli całemu gronu pedagogicznemu życzenia. Były to bardzo wzruszające chwile! Mile zaskoczona pani Dyrektor w imieniu swoim i nauczycieli podziękowała serdecznie naszym podopiecznym, za trud włożony w przygotowanie tej uroczystości.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Prelekcja z przedstawicielem Straży Miejskiej

Dnia 30 września 2014 r. odbyło się w "Naszej Szkole" spotkanie z przedstawicielem Straży Miejskiej. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie multimedialnym pt.: "Jestem bezpieczny w domu, szkole i poza domem". Młodzi słuchacze chętnie uczestniczyli w pokazie, zadawali wiele pytań, na które cierpliwie odpowiadał prowadzący. Dodatkowo klasy I - III zostały zaproszone do siedziby Straży Miejskiej na dalsze prelekcje z niespodziankami.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Wycieczka dydaktyczna Gdańsk - Gdnynia

Dnia 25 - 26 września bieżącego roku klasy II-VI szkoły podstawowej wyjechały na Zieloną Szkołę, w ramach której zwiedzali Gdańsk oraz Gdynie. Miejscem zbiórki był, jak zwykle, parking przy Szkole Muzycznej. Pierwszy dzień wyjazdu przeznaczono na zwiedzanie Gdyni i obejmował spacer po Skwerze Kościuszki, zwiedzanie wraz z przewodnikiem ORP Błyskawicy, Akwarium Morskiego oraz warsztaty w Centrum Nauki Experyment. Po tak ekscytującym dniu uczniowie "Naszej Szkoły" spędzili noc w hotelu Orle na Wyspie Sobieszewskiej. Drugi dzień wyjazdu był równie fascynujący i poświęcony Gdańsku, w którym uczestnicy Zielonej Szkoły odwiedzili pomnik Neptuna, Dwór Artusa, Bramę Złotą, Żurawia, itp. Zagościli również do fabryki "Ciuciu", gdzie wzięli udział w pokazie wyrobów cukierków. Tego dnia zwiedziliśmy również stadion PGE "Arena".

rys
GALERIA ZDJĘĆ

rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

       Dnia 1 września 2014 roku o godzinie 9.00 w budynku "Naszej Szkoły" nastąpiła uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów szkoły podstawowej. Oficjalną część rozpoczęło przywitano wszystkich zgromadzonych i głos zabrała Pani Dyrektor Anna Drejska. Następnie uczniowie poszczególnych klas otrzymali słodki upominek na miły początek nauki. Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego i sygnał dzwonka szkolnego, który w "Naszej Szkole" zabrzmiał pierwszy i ostatni raz w tym roku szkolny. Później uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

wyniki

Informator szkolny

kalendarz roku szkolnego
zajęcia dodatkowe
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
wolontariat

Facebook

Zapraszamy na nasz portal facebook'owy

facebook

Youtube

Zapraszamy do obejrzenia filmów szkolnych

youtube

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

galeria

logo

Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum Językowe
"NASZA SZKOŁA"
75-429 Koszalin; ul. K. I. Gałczyńskiego 17
tel.: 94 345 03 22
e-mail: naszaszkola17@wp.pl