img

Wydarzenia

Wydarzenia - 2013/2014

Dzień Prasy i Książki - Pasowanie na "Czytelnika"

15 maja 2014r. w "Naszej Szkole" został zorganizowany Dzień Książki, Prasy i Praw Autorskich. Z tej okazji wszyscy uczniowie wzięli udział w apelu, w którym obejrzeli krótką inscenizację o czytelniku poszukującym dobrej książki oraz wysłuchali recytacji wierszy. Ponadto w tym dniu uczniowie pierwszej klasy zostali pasowani na czytelników i oficjalnie przyjęci do grona czytelników Biblioteki "Naszej Szkoły".
Z okazji tego dnia w szkole został zorganizowany również konkurs pt: "Najładniejsza zakładka do książki". W konkursie tym zwyciężyła Olga Bączar (kl.III), II miejsce zajęła Kamila Czapiewska (kl.III), a III miejsce uzyskali: Zosia Łękowska (kl.III), Karolina Michalska (kl.II) i Alex Zając (klI).
Na koniec spotkania reprezentanci klas I- VI wzięli także udział w "Quizie o książce" , w którym wszystkie klasy bez trudności odpowiedziały na pytania, otrzymując pamiątkowy dyplom, a przedstawiciele klas słodki upominek.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Czekolady

Uczniowie "Naszej Szkoły" zawsze znajdą dobrą okazję do świetnej, a tym razem również do pysznej i słodkiej zabawy. Pod koniec kwietnia obchodziliśmy Dzień Czekolady zorganizowany przez koleżanki i kolegów z koła kulinarnego, którego obchody wywołały wiele uśmiechu i radości. Tego dnia każdy uczeń mógł kupić czekoladowe łakocie, na specjalnie przygotowanym stanowisku. W końcu czekolada powoduje uwalnianie się "hormonów szczęścia".

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Św. Patryka i Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2014r. w "Naszej Szkole" został zorganizowany Dzień Św. Patryka i Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji wszyscy uczniowie wzięli udział w apelu, na którym obejrzeli filmik, w którym zagrali uczestnicy angielskiego koła dramatycznego, opowiadający o irlandzkim skrzacie leprechaunie. Ponadto uczniowie odpowiadali na pytania, dotyczące irlandzkich symboli oraz postaci św. Patryka, które już kilka dni wcześniej pojawiły się na korytarzach szkoły. Podczas pokazu mody zaprezentowano wiosenne przebrania. W konkursie na najładniejsze wiosenne przebranie zwyciężyła Zosia Łękowska z klasy III, drugie miejsce zajęła Olga Bączar (kl.III), natomiast trzecie miejsce Remik Wajs z klasy I. Zostały również ogłoszone wyniki na najładniejszy kapelusz skrzata leprechauna. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Olga Bączar i Miłosz Markiewicz z klasy III. Na koniec spotkania reprezentanci klas IV-VI wzięli także udział w "Quizie o Ziemii". Pierwsze miejsce zajęła klasa VI.

 

Wręczenie nagród w "XI Konkursie Fotografii Dziecięcej 2013"

6 marca 2014r. w Szkoły Podstawowej nr 7 w Koszalinie o godz. 17.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym "XI Konkursie Fotografii Dziecięcej 2013". Wśród wyróżnionych i zakwalifikowanych na wystawę prac znaleźli się również uczniowie "Naszej Szkoły": Aleksandra Wechsler i Piotr Michalski z klasy IV, oraz Heidi Josefsson i Wiktoria Nowak z klasy V. GRATULUJEMY!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Naleśnika - Pancake Day

Dnia 4 marca 2014r. obchodziliśmy Dzień Naleśnika ("Pancake Day"). Jest to odpowiednik polskiego Tłustego Czwartku. Obchodzony jest m.in. w Anglii, Irlandii, Kanadzie i USA we wtorek przed Środą Popielcową. W naszej szkole zgodnie z tą tradycją celebrowaliśmy to święto na lekcjach języka angielskiego. Wspólne smakowanie przepysznych specjałów dostarczyło nam wspaniałych wrażeń.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Walentynki

Obchody walentynkowe powstały już niemal w średniowieczu. W "Naszej Szkole", także są świętowane co roku. Dnia 14.02.1014 r. w całej szkole czuć było 'miłosną' atmosferę, a postarały się o dwa kupidynki roznoszące "walentynkową pocztę", dodatkowo uczniowie "Naszej Szkoły" mogli wsiąść udział w quizie walentynkowym, a także w konkursie na najładniejszy walentynkowy rysunek.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Bal karnawałowy

Dnia 13 lutego 2014 roku "Nasza Szkoła" zapełniła się barwnymi postaciami. Wszyscy uczniowie klas młodszych i starszych bawili się na balu karnawałowym. Dla młodszych klas I - III były konkursy, tańce oraz wiele innych ciekawych atrakcji, dla starszych IV - VI dyskoteka na sali gimnastycznej i karaoke, a w przerwie między wspaniałą zabawa dla wszystkich słodki poczęstunek. Zobaczcie jak fajnie się bawiliśmy!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Otwarty - "Witamy przyszlych pierwszoklasistów"

W środę 29.01.2014 r. w "Naszej Szkole" odbyła się impreza integracyjna zorganizowana z myślą o przedszkolakach z okolicznych Przedszkoli. Od września przedszkolaki rozpoczną naukę w szkole. Uczniowie i nauczyciele zaprosili młodszych kolegów, aby już teraz zintegrowali się ze szkolnym środowiskiem.
Ciepło przyjęte maluchy wizytę w szkole zapamiętają na długo. Mogły zobaczyć przedstawienie w wykonaniu uczniów "Naszej Szkoły" przygotowane pod opieką pani dyrektor Anny Drejskiej, na koniec którego każdy z nich otrzymał upominek przygotowany przez starszego kolegę, zwiedzić szkołę , zobaczyć pracownie lekcyjne, pobawić się w specjalnie przygotowanych z tej okazji salach, a także skosztować słodkości w kawiarence przygotowanej dla przedszkolaków i ich opiekunów.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Sprawozdanie XXII Finał WOŚP

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, była aukcja gadżetów WOŚP i upominków przygotowanych przez rodziców. Na kiermaszu rodzice mogli nabyć prace plastyczne swoich pociech. Zajadaliśmy pyszne ciasta i potrawy przygotowane przez mamy i babcie.
Dzięki hojności naszych wspaniałych rodziców zebraliśmy 3225, 26 zł!
Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w XXII Finale WOŚP.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Jasełka

Dnia 19 grudnia 2013 roku nasi uczniowie przygotowali przepiękne przedstawienie jasełkowe, na które zaproszeni zostali dyrekcja, nauczyciele i rodzice. Jasełka przygotowały panie Anna Mochnacz i Danuta Aleksa, nie zabrakło również przepięknych kolęd w języku polskim i angielskim, a także piosenki w języku niemieckim w wykonaniu klasy V.

 

Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny "Z mitologią za pan brat".

"Nasza Szkoła" -II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Mitologicznym.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Szkolne Mikołajkowe Zawody Sportowe.

Dnia 4.12.2013r. pod przewodnictwem Pan Waldemara Szpakowskiego, odbyły się "Zawody Mikołajkowe" dla dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej "Nasza Szkoła" w Koszalinie. Zawody przeprowadzono w formie wyścigu rzędów. Dzieci "pomagały" Mikołajowi pakować prezenty, uczestniczyły w zabawach "Fikołki na śniegu", "Śnieżny tunel", "Worek św. Mikołaja", "Jazda na sankach", "Wyścig elfów". Dla dzieci przygotowano również quiz dotyczący działalności św. Mikołaja a także konkurs rysunkowy - rysowanie Świętego Mikołaja. Na zakończenie zawodów wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

"Śniadanie daje moc"

Dnia 08.11.2013 roku w SSP "Nasza Szkoła" w Koszalinie , dzieci z klas I - III brały udział w akcji "Śniadanie daje moc".
Z tej to okazji uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zgromadzili produkty i przygotowali zdrowe śniadanie.
W jednej z klas były to fantazyjne kanapki ,w innej pyszna sałatka owocowa. Wszystkie pyszności popijane były zdrowym sokiem z jabłek i pomarańczy, bez cukru.
Samodzielna praca sprawiła dzieciom wiele radości i przyniosła satysfakcję z możliwości osobistego przygotowania zdrowego posiłku, a wspólna konsumpcja umożliwiła umocnienie więzi wewnątrzklasowych.
Przy tej okazji utrwaliliśmy sobie również zasady bezpieczeństwa i higieny pracy oraz przypomnieliśmy produkty, które powinny znaleźć się w jadłospisie każdego dziecka dbającego o swoje zdrowie(szczególnie w okresie jesienno- zimowym).

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Halloween 2013

Jak na szkołę językową przystało, często wracamy do zwyczajów państw anglojęzycznych. 30.10.2013r. Do "Naszej Szkoły" zawitało "Halloween". Pięknie przystrojone sale i przerażające dynie, wprawiły nas w nastrój tego dnia.
Na trzeciej godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie "Naszej Szkoły" zebrali się na sali gimnastycznej. Klasa 3 wraz z 4 przybliżyły wszystkim tradycje swięta Halloween, natomiast kl. V wystawiła przedstawienie w języku angielskim pt. "Hamlet", zaprosili do upiornego tańca i zaspiewali popularna piosenkę ''This is Halloween''. Zostały również ogłoszone przez panią Dyrektor wyniki na najlepiej udekorowaną halloweenową klasę:
w kategorii klas I-III:
I miejsce - kl.I i III
II miejsce kl.III
w kategorii klas IV - VI:
I miejsce kl.V i VI
II miejsce kl.IV
konkurs na najbardziej oryginalną dynię:
I miejsce kl. IV
II miejsce kl. V
III miejsce kl. III

O godzinie 16:00 rozpoczęlismy halloweenową dyskotekę. Bawilismy się "upiornie". Tańczące stwory i potwory grały w LIMBO, budziły do życia mumie, przechodziły przez niebezpieczne bagno i łowiły jabłka. Ukoronowaniem imprezy był konkurs na najstraszniejsze przebranie:
w kategorii klas I-III:
I miejsce - Maja Saja
II miejsce - Remek Wajs
III miejsce - Piotr Krzyżński
w kategorii klas IV - VI:
I miejsce - Michał Mowczan i Martyna Bogurska
II miejsce - Aleksandra Burzak

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Spotkanie z panią z TOZ

W środę, 30 października odwiedziła "Naszą Szkołę" pani z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami - Paulina Rudnicka -trenerka psów, wraz ze swoją podopieczną . Spotkanie, było podziękowaniem za aktywne włączanie się w akcję "ZBIERAMY KARMĘ DLA SCHRONISKA", zorganizowaną przez panią Marzenę Cydejko - Końkę. Na prelekcji uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca w TOZie, jakimi zwierzętami zajmuje się Towarzystwo oraz jak możemy pomagać skrzywdzonym zwierzętom. Na zakończenie spotkania nasi goście zaprezentowali kilka sztuczek, które bardzo zaciekawiły uczniów.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Pamiętamy o zmarłych

W dniach 28 - 29 października 2013r. wszyscy uczniowie "Naszej Szkoły" wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz. Uporządkowali opuszczone groby i zapalili znicze.

 

Pasowanie na ucznia

Dnia 25 października 2013r. o godzinie 16:30 w "Naszej Szkole" odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą, którzy przygotowali dla swoich młodszych kolegów niespodziankę - akademię pt.: "Pasowanie z mieszkańcami Krainy Mądrości". W ten sposób zapewnili pierwszoklasistów, że nauka w szkole jest niezwykle ciekawa i przyjemna oraz, że zawsze mogą liczyć na ich pomoc.
Po części artystycznej pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi uczniami, polnie się uczyć, wzorowo zachowywać i godnie reprezentować swoją szkołę.
Następnie Pani Dyrektor aktu pasowania oraz razem z wychowawcą wręczyła uczniom tarcze szkolne, pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Uśmiechnięci pierwszoklasiści przyjęli życzenia, podziękowali za niezwykle ważną uroczystość nauczycielom, rodzicom i starszym kolegom, a następnie wspólnie udali się na słodki poczęstunek.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 14 października 2013 roku, o godzinie 10:00 w sali gimnastycznej Społecznej Szkoły Podstawowej "Nasza Szkoła" w Koszalinie, odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na część artystyczną zaproszeni zostali wszyscy pracownicy placówki.
Inscenizacja okraszona wierszami i piosenkami została przygotowana przez członków kola teatralnego z klasy trzeciej i czwartej.
Nad przygotowaniami, wystrojem sali i przebiegiem uroczystości czuwała pani Zofia Mysłek, która jest opiekunem koła teatralnego działającego w "Naszej Szkole".
Część oficjalna zakończona została wystąpieniem reprezentantów poszczególnych klas z życzeniami i prezentacją różnorodnych niespodzianek dla pracowników Oświaty przygotowanych i wręczonych wszystkim zgromadzonym gościom. Pomysłowość uczniów i bogata wyobraźnia zaowocowały m.in. kwiatami, laurkami, ciastkami i ciastami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci oraz ananasami i słodkościami z dodatkiem pięknych życzeń.
Uroczystość z okazji DEN zakończyła się miłym spotkaniem wszystkich pracowników szkoły przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez dzieci i rodziców.

 

Sprawozdanie z wycieczki - TORUŃ - SOLEC KUJAWSKI

W dniach od 26 do 27 września 2013 roku uczniowie "Naszej Szkoły" pojechali na wycieczkę do Torunia i Solca Kujawskiego.
Z Koszalina wyruszyliśmy o 7 rano. W Toruniu naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od XVI-wiecznej piekarni. W "Żywym Muzeum piernika", na Pietrze zabytkowego spichlerza toruńskiej starówki, jako pomocnicy cukiernika i Wiedźmy, pomagaliśmy w wypieku pierników, korzystając z oryginalnych, ponad 500 letnich narzędzi i receptury. Następnie, obowiązkowo, zwiedziliśmy Stare Miasto w Toruniu. Pani przewodnik zaprowadziła nas m.in. pod Ratusz Staromiejski i pomnik Mikołaja Kopernika, pokazała Krzywą Wieżę, która na każdym z nas zrobiła ogromne wrażenie. Następnie ciekawą lekcję przeżyliśmy w planetarium, gdzie mogliśmy poznać dzieje Ziemi oraz układ planet i całego Wszechświata.
Drugiego dnia w Jura Parku w Solcu Kujawskim przeszliśmy ścieżkę edukacyjną opowiadającą o dziejach kuli ziemskiej, a także zobaczyliśmy figury ponad 150 dinozaurów zamieszkujących niegdyś naszą planetę. Nauczyliśmy się także płukać złoto w potoku oraz, idąc śladami archeologów, odkopaliśmy kości dinozaurów. Uwieńczeniem naszej wycieczki była oczywiście przejażdżka kolejką górską!
Wieczorem zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

wyniki

Informator szkolny

kalendarz roku szkolnego
zajęcia dodatkowe
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
wolontariat

Facebook

Zapraszamy na nasz portal facebook'owy

facebook

Youtube

Zapraszamy do obejrzenia filmów szkolnych

youtube

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

galeria

logo

Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum Językowe
"NASZA SZKOŁA"
75-429 Koszalin; ul. K. I. Gałczyńskiego 17
tel.: 94 345 03 22
e-mail: naszaszkola17@wp.pl