img

Wydarzenia

Wydarzenia - 2012/2013

Rodzinny Rajd Rowerowy

W dniu 17.05.2013 uczniowie "Naszej Szkoły" z klas I-III wraz z rodzinami uczestniczyli w "Rodzinnym rajdzie rowerowym" w Przytoku. Start rozpoczęliśmy z lekkim opóźnieniem pod wiatą na polanie. Wszyscy wyposażeni w rowery, czyli: dzieci, rodzice i nauczyciele wyruszyliśmy czerwonym szlakiem przez las. Droga okazała się dosyć trudna, gdyż była piaszczysta, ale wszyscy po godzinnym wysiłku dotarliśmy do mety. Na mecie czekały na nas kiełbaski i ognisko. Rajd zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego Konrad Radziusz z pomocą wychowawczyń kl. I Marty Strzeleckiej i kl. III Agnieszki Kłosowskiej.
ZAPRASZAMY ZA ROK!!!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Wielkanocnw śniadania klasowe

W ostatnim tygodniu marca 2013 roku uczniowie "Naszej Szkoły" zorganizowali klasowe sniadania Wielkanocne.
Przy wspólnie przystrojonym stole uczniowie mieli okazję przekonać się, jak piękna może być tradycja swiąt Wielkiej Nocy i w naszej szkole, uczyli się ją szanować i rozumieć. W tej atmosferze sniadania wielkanocnego, wychowawcy prowadzili rozmowę z uczniami o chrześcijańskiej wymowie świąt, o polskiej tradycji, o małej i wielkiej rodzinie. Treści religijne przeplatały się z wartościami ogólnoludzkimi oraz patriotyzmu narodowego z lokalnym.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Pierwszy dzień wiosny...

21 marca 2013 w "Naszej Szkole" został zorganizowany "Dzień Wiosny" jak i Dzień Św.Patryka. Tego dnia została powołana specjalna komisji, składająca się z trójki doświadczonych uczniów klasy IIIgim: Filipa, Zosi i Anasa, która sprawdziła stan gotowosci uczniów, ich klas, jak i pracowników szkoły do przyjęcia Wiosny. Kontrola była niezapowiedziana i odbyła się podczas pierwszej godziny lekcyjnej:-)!
Pierwsze miejsce zajęły dwie klasy: kl I i kl IV!!! GRATULUJEMY!

W trakcie 4 godziny lekcyjnej uczniowie wzięli udział w apelu, na którym witali Wiosnę i św. Patryka radosnie. Brali udzial w wielu konkurencjach, min.:
. konkurs mody wiosennej i irlandzkiej
. skakanie na skakance do tyłu
. kręcenie hula - hop
. odśpiewanie piosenki o Wiośnie
. ogłoszenie wyników na najpiękniejszą owieczkę Św. Patryka
Zabawę zakończylismy, wręczając klasie III miotłę antywagarowicza, jako trofeum za najwyższą frekwencję w szkole.

Pancake Day

Dnia 12 lutego w "Naszej Szkole" obchodzony był Dzień Nalesnika - Pancake Day.
Angielskim odpowiednikiem Tłustego Czwartku jest Dzień Naleśnika, który obchodzony jest w przeddzień Środy Popielcowej, czyli w nasz Śledzik.
Uczniowie Naszej Szkoły postanowili poczuć klimat tego "słodkiego" święta i urządzili klasowe obchody Pancake Day. Podczas zajęć z języka angielskiego uczyli się jak robić naleśniki, poznali zwyczaje związane z tym świętem. Obchody zwieńczone zostały ucztą naleśnikową. Było bardzo słodko:)

rys
GALERIA ZDJĘĆ

WOŚP

Już w niedzielę 13 stycznia o godzinie 10:00 w "Naszej Szkole" rusza 21 finał WOŚP. U nas jak co roku koncert Bożonarodzeniowy, aukcja gadżetów oraz kawiarenki ze słodkościami. Serdecznie zapraszamy, bo będzie się działo :)!

Jasełka

        Dnia 17 grudnia 2012012 roku nasi uczniowie przygotowali przepiękne przedstawienie jasełkowe, na które zaproszeni zostali dyrekcja, nauczyciele i rodzice. Jasełka przygotowała pani Marta Strzelecka. Po zakończonym przedstawieniu w klasach I-III szkoły podstawowej odbyły się wigilie klasowe. Ponadto przez cały dzień trwał kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów "Naszej Szkoły", na którym można było zakupić piękne bombki i choinki.

 

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Szkolne Mikołajkowe Zawody Sportowe.

        Tradycja "Naszej Szkoły" są Mikołajkowe Zawody Sportowe. W tym czasie wszyscy uczniowie świetnie bawią się podczas rywalizacji sportowej. Drużyny walczą ze sobą rozgrywając świąteczne i nietypowe konkurencje takie jak transport prezentów czy bieg z workiem w mikołajkowej czapce. Podczas, gdy uczniowie rozgrywają poszczególne konkurencje na widowni krąży mikołaj ze swoją śnieżynką i rozdają pyszne cukierki. Doping ze strony rodziców oraz uczniów starszych klas i atmosfera gotowa. A w przerwie pokaz tańca naszych super pierwszaków. Dziękujemy za super zabawę połączoną z przyjemnością. Z niecierpliwością czekamy na następne zawody.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Wizyta Mikołaja w "Naszej Szkole".

        W tym roku jak zwykle w progi "Naszej Szkoły" zawitał Mikołaj. Każda klasa obchodziła ten dzień inaczej, ale zgodnie z tradycją każdy uczeń dostał prezencik. Nasi najmłodsi koledzy otrzymali go z rąk Mikołaja. Aby dostać prezent musieliśmy powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać piosenkę świąteczną. Zabawa była super. Dziękujemy Mikołaju.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

 

Wieczór andrzejkowy

W tym roku postanowiliśmy w troche inny sposób spędzić wieczór andrzejkowy. Zamiast na dyskotece spotkaliśmy się na wieczorze z wróżbami. Uczniowie klasy III gimnazjum przebrali się za wróżbitów i poprowadzili wcześniej przygotowane przez siebie wróżby. Oprócz losowania kolorów, magicznych liczb czy cukierków z wróżbami nie mogliśmy zapomnieć o wróżbie z butami i laniu wosku. Było bardzo miło i sympatycznie. Nawet nie spostrzegliśmy się jak szybko minął nam czas.

 

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

23 listopada 2012 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia pluszaki opuściły dziecięce pokoje i odwiedziły "Naszą Szkołę". A ponieważ każdy ma swoją ulubioną maskotkę - misiów przybyło wiele. Na obchody "Misiowego Święta" przygotowana została wystawa związana z misiami. Uczniowie mogli ułożyć o nich wierszyki. Dla wszystkich młodsi uczniowie przygotowali słodkie pyszności. Udokumentowaniem Dnia Misia jest nasze wspólne zdjęcie. Zobaczcie sami!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Święto Odzyskania Niepodległości

Dnia 9 listopada 2012 r. w Naszej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Pięknie recytowane wiersze wzbogacone muzyką patriotyczną przedstawili uczniowie klasy VI. Apel przygotował pan Robert Kiedrowski. Było bardzo uroczyście.

 

Pamiętamy o zmarłych

Jak co roku pod koniec października, uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz, aby uporządkować zaniedbane groby oraz zapalić znicze.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Halloween 2012

Dnia 30.10.2012 roku w "Naszej Szkole" obchodziliśmy święto Halloween. Tego dnia do szkoły zawitały wróżki, czarodzieje, duchy, czarownice, diabły i straszydła........aż strach pisać, co się działo.....?!
Kiedy wybiła godzina 10.00 uczniowie i nauczyciele spotkali się w sali gimnastycznej i to właśnie tam rozpoczęła się "STRASZNA" zabawa. Uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu, które było wstępem i zaproszeniem na popołudniową dyskotekę. Przedstawienie przygotowała pani Iza Krajewska z uczniami klasy IV i VI. Ponadto każda klasa przygotowała dynię. Jak przystało na Halloween, każdy z uczniów dostał na osłodę "coś słodkiego". Po lekcjach uczniowie przebrani za różne strachy i duchy bawili się na dyskotece. Zabawa była super.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy trochę wcześniej niż zwykle. Odbył się on dnia 12 października. Z tej okazji uczniowie przygotowali dla nauczycieli niespodziankę w postaci pięknego przedstawienia. Dodatkowo złożyli wszystkim nauczycielom życzenia i przygotowali owocowy upominek, który złożyli na ręce Pani Dyrektor.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Sprawozdanie z wycieczki "Zielona Szkoła 2012"

W dniach od 18 do 21 września 2012 roku byliśmy na wycieczce w Niemczech. Z Koszalina wyruszyliśmy o 6 rano.
Pierwszym etapem podróży było zwiedzanie pięknego zespołu pałacowo- parkowego Poczdam. Mogliśmy pod okiem przewodnika zwiedzić ten cudowny kompleks. W późnych godzinach wieczornych dotarliśmy do miejsca zakwaterowania - campingu Holidy Camp - znajdującego się tuż obok Heide Parku. Zamieszkaliśmy w uroczych drewnianych i kolorowych domkach z wszelkimi wygodami.
Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na podbój Heide Parku. Od ilości atrakcji kręciło się nam w głowie. Wspaniałe kolejki, zjeżdżalnie, karuzele. ach! To trzeba po prostu zobaczyć! Dzień ten dostarczył nam wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń.
Kolejny dzień był również wyjątkowy. Tego dnia odwiedziliśmy Serengetti Park czyli wielkie safari z dużą ilością dzikich zwierząt. Wszystkie mogliśmy podziwiać w ich naturalnym środowisku, ponieważ nie było tam klatek. Bardziej przyjazne zwierzęta jak np. małpy mogliśmy nawet dotknąć i pogłaskać.
W drodze powrotnej zawitaliśmy jeszcze do Hamburga. Obejrzeliśmy największe miasto portowe północnych Niemiec. Do Koszalina dotarliśmy późnym wieczorem, gdzie oczekiwali na nas stęsknieni rodzice.
Wycieczka była bardzo udana i pełna niezapomnianych wrażeń.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Bezpieczna droga

17 września 2012r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę by przypomnieć sobie podstawowe zasady ruchu drogowego. Podczas spaceru szukaliśmy znaków drogowych, a panie wyjaśniały co one znaczą.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

wyniki

Informator szkolny

kalendarz roku szkolnego
zajęcia dodatkowe
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
wolontariat

Facebook

Zapraszamy na nasz portal facebook'owy

facebook

Youtube

Zapraszamy do obejrzenia filmów szkolnych

youtube

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

galeria

logo

Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum Językowe
"NASZA SZKOŁA"
75-429 Koszalin; ul. K. I. Gałczyńskiego 17
tel.: 94 345 03 22
e-mail: naszaszkola17@wp.pl