img

Wydarzenia

Wydarzenia - 2011/2012

Dzień Książki

Dnia 31 maja 2012r. odbył się apel z okazji Dnia Oświaty, Książki i Prasy. Apel przygotowali uczniowie klasy II i III. To właśnie oni przybliżyli rolę książki w życiu człowieka. Opowiadali o tym jak należy o książki dbać i dlaczego warto je czytać . Wystąpili również w przedstawieniu kukiełkowym "Dziwny sen Hani", w którym pokazali jak nie należy obchodzić się z książką. Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem wysłuchali swoich kolegów i koleżanki.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Festyn Szkolny

Dnia 25 maja 2012r. przybyli do "Naszej Szkoły" ukochani rodzice naszych uczniów na Festyn Szkolny. To właśnie w tym dniu uczniowie wystąpili przed swoimi bliskim w koncercie zatytułowanym - "Co się działo na warsztatach artystycznych w roku szkolnym 2011/2012?". Śpiewali piosenki, recytowali wiersze i tańczyli w rytm ulubionych melodii. Uroczystość była wyjątkowa i niepowtarzalna. Uczniowie złożyli swoim wspaniałym mamom życzenia z okazji zbliżającego się święta - Dnia Matki. Ponadto wszystkim zebranym przybliżyli karty historii naszego kraju związane ze świętami majowymi. Na zakończenie koncertu wszyscy uczniowie "Naszej Szkoły" zaśpiewali piosenkę "Moi kochani rodzice". Wzruszeniom nie było końca. Po występach rodzice zostali zaproszeni na wystawę prac plastycznych naszych uczniów oraz na poczęstunek do poszczególnych klas.

 

Rycerze

Dnia 21 maja 2012 roku do "Naszej Szkoły" zawitali Rycerze. Przedstawili nam Polskę za czasów Mieszka I. Przywieźli różne stroje, pokazali nam broń oraz ciekawie opowiedzieli o życiu w tamtych czasach. Zobaczcie sami jak świetnie się bawiliśmy.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Lekcja "Światełko"

W dniu 23 kwietnia "koło fizyczne" po raz drugi przygotowało lekcję pokazową dla dzieci z klasy I SP "Naszej Szkoły" pod tytułem "Światełko". Na zajęciach nasi najmłodsi koledzy i koleżanki dowiedzieli się, co to jest prąd i skąd tak naprawdę bierze się w naszych domach, odgadywali zagadki związane z elektrycznością, a także budowali radio, alarm, syrenę strażacką, a nawet pozyskiwali prąd z cebulki, co okazało się dla niektórych wielkim zaskoczeniem, a to wszystko pod bacznym okiem uczniów z "koła fizycznego".

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Majowe święta

Jak co roku w maju uczestniczyliśmy w uroczystym apelu przygotowanym przez pana Roberta Kiedrowskiego oraz uczniów "Naszej Szkoły". Tematyką apelu były majowe święta tj: Uchwalenie Konstytucji 3 Maja czy Święto Flagi. Uczniowie w prosty, a zarazem piękny sposób przypomnieli wszystkim te wydarzenia. Przedstawili program słowno-muzyczny, w którym znalazły się pieśni i wiersze patriotyczne.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień czekolady

W kwietniu samorząd uczniowski przygotował dla nas słodką niespodziankę. W tym miesiącu obchodzimy święto czekolady i z tej okazji uczniowie przygotowali czekoladowe pyszności, których mogliśmy skosztować w czasie przerw. Oprócz tradycyjnych kosteczek czekolady mogliśmy znaleźć również 5kg batonika Kit Kat oraz czekoladowe babeczki czy ciasteczka. Byłoby fajnie gdyby w szkole było więcej tak słodkich dni.
Zobaczcie sami jak to cudownie wyglądało.

 

Szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego "PTAKI, PTASZKI, PTASZĘTA POLNE"

Dnia 27 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Uczniowie naszej szkoły recytowali wiersze wielu wspaniałych poetów. W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej.
Do finału regionalnego zakwalifikowali się:
- Miłosz Markiewicz z klasy I
- Małgorzata Michalska z klasy II
- Wiktoria Nowak z klasy III
- Claudia Buttinghaus z klasy V
Zwycięzcom gratulujemy!!!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Pasowanie na czytelnika w pierwszej klasie

Dnia 23 kwietnia 2012r.w "Naszej Szkole" odbyło się -Pasowanie na czytelnika- uczniów klasy pierwszej. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły rozwiązywali zadania, z którymi sobie świetnie poradzili, zbierając kolejne punkty, wysłuchali bajki na temat powstawania książki, dowiedzieli się na czym pisano dawno, dawno temu. Dowiedzieli się również dlaczego warto czytać książki. Pod koniec zajęć dzieci złożyły przysięgę. My uczniowie klasy pierwszej, Tobie książko przyrzekamy. następnie złożyły podpisy na kartach bibliotecznych i z radością wypożyczyły wybrane przez siebie książeczki.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Zawody pływackie - "Umiem pływać"

W sobotę 21 kwietnia 2012 roku ośmiu uczniów Naszej Szkoły wzięło udział w zawodach pływackich "Umiem Pływać". Szczególnie cieszymy się z wyników Jacka Strzalkowskiego, który uzyskał dwa złote medale oraz tytuł najlepszego zawodnika w swoim roczniku. Na uwagę zasługują Martyna Bogurska i Aleksandra Burzak z kl.II, które startowały w starszym roczniku. Oczywiście wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku.

 

VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Polsce "Cudze chwalicie, swego nie znacie."

W VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Polsce "Cudze chwalicie, swego nie znacie." udział wzięło 131 uczniów klas drugich i trzecich z koszalińskich szkół podstawowych, w tym uczniowie z "Naszej Szkoły". Uczniowie zmierzyli się z testem o Polsce oraz wykonali pracę plastyczną o regionach techniką kolażu.
Nagrodę Koszalińskiego Oddziału PTTK za pracę plastyczną otrzymał Piotr Michalski z kl. II.
III miejsce za test wiedzy o Polsce zdobył Piotr Michalski z kl. II
Wyróżnienie I stopnia w kategorii Test Wiedzy otrzymała Małgorzata Michalska z kl. II
Wyróżnienie III stopnia w kategorii Test Wiedzy otrzymała Monika Koźlakiewicz z kl. III
Serdecznie gratulujemy!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Świętego Patryka

Dnia 21 marca 2012 wraz z nadejściem wiosny w Naszej Szkole z lekkim opóźnieniem obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki rozpoczęli ten dzień od poszukiwania wiosny w parku. A następnie wrócili do szkoły, gdzie spędzili miło czas na grach i zabawach. Uczniowie wszystkich klas mogli tego dnia ubrać się w kolorze zielonym lub wiosennie się przebrać. Każdy dostał koniczynki. Były też i Marzanny. Podczas imprezy można było zdobyć wiele ciekawych informacji na temat Świętego Patryka jak również Irlandii oraz dowiedzieć się różnych ciekawostek na temat wiosny. Słuchaliśmy również muzyki wiosenno - irlandzkiej oraz razem z Leprikonem i Panią Wiosną uczestniczyliśmy w wielu ciekawych konkursach. Imprezę w starszych klasach zakończył pokaz mody.
Zabawa była przednia!! Zobaczcie zresztą sami ;)

 

Biała Szkoła

W dniach 4-10 marzec 2012 roku pani Dyrektor po raz kolejny zorganizowała nam wyjazd na Białą Szkołę do miejscowości Ząb koło Zakopanego. Na miejscu zastaliśmy wspaniałą zimową aurę. Pod okiem znakomitych instruktorów doskonaliliśmy umiejętności narciarskie. Wśród nas było kilku uczniów, którzy dopiero uczyli się jeździć, ale po kilku lekcjach ćwiczeń dołączyli już do reszty grupy. Warunki jak co roku były wspaniałe! Piękna pogoda, świetnie przygotowany stok i doskonali instruktorzy. To wszystko sprawiło, że bardzo dużo się nauczyliśmy i najważniejsze, czuliśmy się bardzo bezpieczni. W trakcie pobytu na Białej Szkole nie mogło również zabraknąć odwiedzin na Krupówkach oraz pieszej wyprawy na Gubałówkę. Atrakcją był kulig i ognisko!
W trakcie pobytu mieliśmy również zajęcia z metaloplastyki podczas, których każdy z nas wykonał metalowy świecznik. Odwiedził nas też pewien góral, który ciekawie opowiadał o zbójnikach, którzy grasowali w górach. W ośrodku, w którym mieszkaliśmy jak co roku, panowała niepowtarzalna atmosfera serdeczności i ciepła.
Biała Szkoła była cudowna!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Pancake Day

Pancake Day to odpowiednik naszych Ostatków. W tym dniu w Wielkiej Brytanii ludzie tradycyjnie jedzą "naleśniki". I "Nasza Szkoła" chciała nawiązać do tradycji państw anglojęzycznych, toteż, by tradycji stało się zadość, w ostatni wtorek przed Wielkim Postem, w ostatni dzień, w którym można jeść, co się chce, wszystkie klasy przygotowały wielką "naleśnikową" ucztę! Bo w "Naszej Szkole" - jak brytyjska tradycja nakazuje - góra naleśników króluje:-)!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Walentynki

Walentynki to święto obchodzone na całym świecie. Nasi uczniowie też przyłączyli się do ich obchodów. Pojawiła się "poczta walentynkowa", którą roznosił nasz szkolny kupidynek - Maciej Psiuch. Uczniowie klas I-VSP wzięli udział w zawodach na najdłuższe węże walentynkowe, które następnie zdobiły całą "Naszą Szkołę", a dodatkowo każdy uczeń mógł zagłosować na najsympatyczniejszych uczniów (chłopca i dziewczynkę), na wygranych czekały słodkie upominki.

Najdłuższym wężem walentynkowym, okazał się wąż klasy IV miał aż 167m,
II miejsce klasa V - 86m,
III miejsce klasa III - 45 m,
IV miejsce klasa II - 35m,
V miejsce klasa I - 31 m.

Najsympatyczniejszą dziewczynką i chłopcem w szkole zostali: Zuzanna Majkowska i Sebastian Lisowski z klasy IIIG.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Babci i Dziadka

W lutym w "Naszej Szkole" uczniowie klas najmłodszych Zorganizowali spotkanie dla swoich najukochańszych, najwspanialszych... Babć i Dziadków.
Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły. Wspólnie z "Dziadkami" uczestniczyły w konkursach, świetnie się przy tym bawiąc. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim najbliższym wcześniej przygotowane rysunki i zaprosiły gości na słodki poczęstunek.
To były wyjątkowe spotkania, pełne radości, wzruszeń i dobrej zabawy.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

PRL na kołach - rzecz o motoryzacji

Warszawa, maluch, Polonez...
We wtorek 7 lutego w gościliśmy w naszej szkole pracownika IPN w Szczecinie pana Pawła Miedzińskiego, który wygłosił wykład pt. Polska Ludowa na kołach - rzecz o motoryzacji.
Prelekcja, która odbyła się w ramach cyklu "Meandry najnowszej historii Polski", dotyczyła zmiennych i niezwykle krętych losów motoryzacji w latach 1945-1989. Podczas wykładu dowiedzieliśmy się o czym marzono, jak powstawał samochód bliźniaczo podobny do Porsche, ile gwiazdek w teście popularnego brytyjskiego pisma motoryzacyjnego otrzymał "Polonez" oraz o wielu niezmiernie ciekawych a już zapomnianych sprawach.
Źródło; http://histmag.org/?id=6255

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Sprawozdanie XX Finał WOŚP

XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, była aukcja gadżetów WOŚP i upominków przygotowanych przez rodziców. Na kiermaszu rodzice mogli nabyć prace plastyczne swoich pociech. Zajadaliśmy pyszne ciasta i potrawy przygotowane przez mamy i babcie.
Dzięki hojności naszych wspaniałych rodziców zebraliśmy 7554, 84 zł!
Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w XX Finale WOŚP.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Akcja Afryka

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wsparli akcję pt: "Święty Mikołaj szuka pomocników" była to akcja pomocy przedszkolakom w Afryce. Zebraliśmy mnóstwo maskotek, zabawek, artykułów szkolnych i słodyczy. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Konkurs Recytatorski

Dnia 14 grudnia o godzinie 16.00 w sali gimnastycznej odbył się Konkurs Recytatorski wierszy Czesława Miłosza. Uczestnicy wspaniale zaprezentowali się na scenie. Na koniec jury uhonorowało najlepszych. Zwycięscy otrzymali dyplomy i upominki.

 

Jasełka i koncert kolęd

W tym roku nasi koledzy i koleżanki z klas II i III szkoły podstawowej przygotowali piękny koncert kolęd i przedstawienie jasełkowe. Włożyli w to mnóstwo pracy, ale warto było, bo wszystko wypadło świetnie. Bardzo im gratulujemy umiejętności aktorskich i wokalnych. A jak to wyglądało zobaczcie sami!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Mikołajki

Dzień 6 grudnia jest dla każdego z nas dniem wyjątkowym. To tego dnia wszyscy jesteśmy szczęśliwi i zadowoleni, bo do każdego z nas przychodzi Mikołaj i przynosi nam prezenty. W naszej szkole tez obchodziliśmy go wyjątkowo. Po zakończonych Mikołajkowych Zawodach Sportowych okazało się, że w szkole pojawił się prawdziwy Święty Mikołaj, który starszym klasom zostawił prezenty, a młodszym rozdał je osobiście. Oczywiście nie oddał ich tak całkiem za darmo. Dzieci z młodszych klas najpierw musiały wykonać kilka zadań, aby udowodnić Mikołajowi, że zasługują na prezenty. Uczniowie klas starszych w tym czasie mogli obejrzeć film w ramach Mikołajkowego Popołudnia Filmowego. Tego dnia w szkole było bardzo miło i wesoło.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Mikołajkowe Zawody Sportowe

Dnia 6 grudnia 2011 roku "Nasza Szkoła" organizowała Mikołajkowe Zawody Sportowe na hali sportowej KOSiR. W zawodach wzięły udział trzy szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 z Sianowa, Szkoła Podstawowa nr 7 z Koszalina oraz Społeczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła". Uczniowie rywalizowali za sobą w 10 konkurencjach. W kilku z nich zawodnicy musieli wcielić się w typowo świąteczne role Mikołajów i rywalizować ze sobą w takich dyscyplinach jak np.: wyścig Mikołajów w workach, dostarczanie prezentów przez Mikołajów czy wyścig sani z reniferami. Zabawa była niesamowita. Reprezentantom poszczególnych szkół udzielił się typowo świąteczny nastrój. Na widowni spacerowali Mikołaje, którzy wszystkich kibiców częstowali cukierkami. Pierwsze miejsce w I Mikołajkowych Zawodach Sportowych zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła", drugie Szkoła Podstawowa nr 7 z Koszalina, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 2 z Sianowa. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i drobne upominki. Zabawa była fantastyczna. Już czekamy na kolejne zawody w przyszłym roku.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Andrzejki

Dnia 29 listopada 2011 roku w całej szkole zapanowała atmosfera oczekiwania na popołudniowa zabawę andrzejkową. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekali na to co tym razem będą mogli sobie wywróżyć w czasie tej imprezy. I warto było czekać! Kawiarenki z poczęstunkiem wyglądały pięknie. Wszystko było wystrojone w magicznym stylu. Tego dnia można było skosztować ciasteczka z wróżbą, puścić stateczek na wodzie z imieniem osoby zaprzyjaźnionej oraz przekłuć tradycyjne serce. Oczywiście nie zabrakło tez ustawiania butów czy szklanej kuli. Największa atrkcja wieczoru była możliwość lania wosku. Każdy kto tylko miał ochotę mógł skorzystać z okazji. Zabawie towarzyszyły tez różne zabawy konkursy np.: taniec na gazecie czy karmienie kiślem z zawiązanymi oczami.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Misia

Dnia 25 listopada 2011 roku w klasach I-III szkoły podstawowej było bardzo miło i sympatycznie. Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszowe maskotki, ponieważ tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dodatkowo skosztowali pyszności w postaci chleba ze słodkim miodkiem.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Akcja "Śniadanie daje moc"

Dnia 8 listopada 2011 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej po raz pierwszy uczestniczyli w akcji pt: "Śniadanie daje moc". Akcje tą objęło patronatem Ministerstwo Zdrowia. Celem akcji jest przede wszystkim zwiększenie świadomości na temat zasad zdrowego odżywiania się wśród dzieci. W tym celu wszystkie dzieci z klas I - III zjadły wspólnie śniadanie podczas, którego pani od przyrody wygłosiła krótką pogadankę na ten temat. Uczniowie wypili ciepła herbatkę i zjedli kanapki.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

III Mini Targi o Zdrowym Stylu Życia - nasi uczniowie najlepsi:)

Dnia 8 listopada 2011 r. "Nasza Szkoła" wzięła udział w "III Mini Targach o Zdrowym Stylu Życia". Uczniowie, którzy reprezentowali "Naszą Szkołę" musieli przygotować po trzy potrawy z wylosowanego owocu i warzywa, zaprezentować stanowisko o zdrowym stylu życia oraz przedstawić krótką inscenizację na ten temat. W tym roku do przygotowania potraw wylosowaliśmy gruszkę i paprykę. Wszystko oceniała komisja, która miała bardzo trudne zadanie. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie. Zajęliśmy pierwsze miejsce. A przy tym naprawdę świetnie się bawiliśmy. Uczniom serdecznie gratulujemy, a rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu potraw.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Apel u przedszkolaków

Dnia 7 listopada 2011 r. uczniowie klas I-III szkoły podstawowej uczestniczyli w apelu z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowanym przez przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 16 w Koszalinie. Sześciolatki z grupy "Mrówek" zaśpiewały nam wiele pieśni patriotycznych oraz zaprezentowały wiersze o ojczyźnie. Bardzo nam się podobała ta nietypowa lekcja patriotyzmu.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Wizyta na cmentarzu

Pod koniec października uczniowie "Naszej Szkoły" wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz komunalny w Koszalinie, aby uporządkować zaniedbane i opuszczone groby oraz zapalić znicze.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Sprawozdanie z Halloween

W środę 26 pazdziernika "Nasza Szkoła" obchodziła Halloween. Odpowiedzialną za całokształt tego dnia była pani Agnieszka Wiechowska. Poprzebierane dzieci zachwyciły nas bogactwem i oryginalnością pomysłów "strasznych strojów"(obrazują to poniższe zdjęcia). Dyskotekę halloweenową przeplatały różne gry i zabawy związane z tematyką tego święta, a na wygranych czekały słodkie upominki. Rozstrzygnięte zostały konkursy na:
Najbardziej pomysłową dynię:
I miejsce kl.IV
II miejsce kl.IIGIM
III miejsce kl.I
Halloweenową sałatkę:
I miejsce kl.VI
II miejsce kl.IV
III miejsce kl.III
Najoryginalniejszy strój klasy IV-IIIGIM:
I miejsce Michał Mowczan
II miejsce Nikola Madziarz
III miejsce Michał Wardencki
Najoryginalniejszy strój klasy I-III:
I klasa - Maja Saja
II klasa - Jan Lorens
III klasa - Aleksander Koziołowski

Tego dnia w "Naszej Szkole" panowała ekscytacja, podniecenie, dreszczyk emocji oraz było wiele śmiechu i radości. Na długo chyba utkwi nam ten Halloween w pamięci i z niecierpliwością będziemy go oczekiwać w przyszłym roku.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 21 października 2011r. to dzień szczególnie uroczysty dla najmłodszych uczniów "Naszej Szkoły". Tego dnia to właśnie Oni, uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej zdali swój pierwszy szkolny egzamin przed dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami. Na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z udziałem uczniów, rodziców i nauczycieli. Pani dyrektor odczytała tekst ślubowania, który wszystkie dzieci zgodnie i uroczyście powtórzyły. Opiekę nad pierwszaczkami roztoczyli uczniowie klasy II, którzy przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek przedstawienie teatralne.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Edukacji w "Naszej Szkole"

Dzień 14 pazdziernika obchodzimy każdego roku wyjątkowo. To szczególna data. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia mamy okazję obdarować naszych nauczycieli kwiatami, złożyć im życzenia, dziękując za ciężką pracę i oddanie.
Uczniowie "Naszej Szkoły" przyszli w tym dniu ubrani na galowo. Na uroczystym apelu, pod przewodnictwem pani Kingi Skarbek, obdarowali nas wspaniałym, zabawnym przedstawieniem. Na zakończenie uczniowie zaśpiewali przepiękne płynące z serca "Sto lat" i obdarowali nas tablicą z sercami wypełnionymi życzeniami, złożoną na ręce pani Dyrektor. Była to chwila, która wzruszyła nas bardzo! Mile zaskoczona pani Dyrektor w imieniu swoim i nauczycieli podziękowała serdecznie naszym podopiecznym.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Festyn sportowy

Dnia 24.09.2011 odbył się festyn sportowy zorganizowany przez spółdzielnię Przylesie zatytułowany "Pożegnanie lata". W konkurencjach sportowych rywalizowało pięć szkół podstawowych ( "Nasza Szkoła", Sp 21, Sp 17, Sp 18 i Szkoła Katolicka). Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych. Mieli również do przygotowania przedstawienie artystyczne oraz musieli się wykazać w konkursie plastycznym. Wszyscy uczniowie wzięli również udział w masowym marszobiegu, w którym do wygrania były cenne nagrody. Ostatecznie uczniowie "Naszej Szkoły" zajęli III miejsce. Zabawa była świetna i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Jesień w parku

Podczas gdy część uczniów spędzała miło czas na Zielonej Szkole uczniowie klasy I oraz część uczniów z klasy II wybrali się na poszukiwanie jesieni w parku. Sprawdzali, jakie drzewa rosną w parku oraz jakie są pierwsze znaki nadchodzącej jesieni. Po lekcji przyrody nastał czas na zabawy na świeżym powietrzu. W końcu w zdrowym ciele, zdrowy duch.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Sprawozdanie z wycieczki "Zielona Szkoła"

W dniach 13-16 września uczniowie "Naszej Szkoły" uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej Wrocław-Praga-Brno-Drezno.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Panoramy Racławickiej we Wrocławiu. Zobaczyliśmy wielkie malowidło, które wykonano, by upamiętnić tradycje narodowe.
Następnie udaliśmy się do Kudowy Zdroju, tam spacerowaliśmy w przepięknym Parku Zdrojowym. W godzinach wieczornych odpoczywaliśmy przy muzyce relaksacyjnej w Grocie Solnej.
Kolejne dni były równie atrakcyjne. Drugiego dnia pojechaliśmy do Pragi. Uczniowie byli zachwycenie urokami tego miasta. Zwiedziliśmy m.in. Zamek Praski, Most Karola, Katedrę św. Wita.
Po spacerze ulicami Pragi pojechaliśmy do Aqua Parku, zażywać kąpieli wodnych. Bawiliśmy się wspaniale.
Trzeciego dnia pojechaliśmy autokarem do Morawskiego Krasu, a następnie kolejką udaliśmy się do Jaskini Punkevni. W jaskini słuchaliśmy ciekawych opowieści przewodnika, a następnie uczestniczyliśmy w spływie łodzią rzeką Punkvia po korytarzach jaskini.
Byliśmy również na starówce w Brnie, gdzie spacerowaliśmy przepięknymi uliczkami, podziwiając zabytki tego miejsca m.in. zabytkową Katedrę oraz stary ratusz.
W drodze powrotnej do Koszalina pojechaliśmy do Drezna, gdzie zachwycaliśmy się urokami Starego Miasta. Zobaczyliśmy budynek operowy Semperoper, muzeum Albertinum. Spacerowaliśmy na dziedzińcu Zwingeru, oglądając zabytkowe budowle.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

wyniki

Informator szkolny

kalendarz roku szkolnego
zajęcia dodatkowe
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
wolontariat

Facebook

Zapraszamy na nasz portal facebook'owy

facebook

Youtube

Zapraszamy do obejrzenia filmów szkolnych

youtube

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

galeria

logo

Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum Językowe
"NASZA SZKOŁA"
75-429 Koszalin; ul. K. I. Gałczyńskiego 17
tel.: 94 345 03 22
e-mail: naszaszkola17@wp.pl