img

Wydarzenia

Wydarzenia - 2009/2010

Niech Żyją Wakacje!

25 czerwca 2010r. o godz. 9.00 w Klubie "Na Pięterku" odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010. Pani Dyrektor Anna Drejska wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem oraz wyróżnienia uczniom "Naszej Szkoły" za wybitne osiągnięcia w nauce. Uczniowie klasy III gimnazjum podziękowali nauczycielom oraz pożegnali się z młodszymi kolegami i koleżankami. Uczniowie klasy VI również podziękowali nauczycielom wręczając Im skromne upominki i kwiaty, ale nie żegnali się ze szkołą, ponieważ będą kontynuowali naukę w gimnazjum. Tradycyjnie absolwenci szkoły podstawowej i gimnazjum otrzymali pamiątkowe ordery z żartobliwymi wierszykami na swój temat. Pani Dyrektor Anna Drejska podziękowała rodzicom aktywnie wspierającym działalność szkoły, nauczycielom i uczniom oraz wszystkim życzyła wspaniałych wakacji.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Biwak szkolny

Biwak szkolny odbył się w dniach 22-23 czerwca w Sarbinowie. Celem biwaku była integracja uczniów, propagowanie zdrowego stylu życia - aktywnego wypoczynku oraz zwrócenie uwagi na piękno i walory naszego regionu. Uczestnicy biwaku brali udział w zabawach sportowo-rekreacyjnych na plaży oraz na terenie ośrodka. Zorganizowano ognisko, uczniowie zaprezentowali piosenki turystyczne. Atrakcją były nocne podchody. W drodze powrotnej do Koszalina odwiedziliśmy ogrody tematyczne w Dobrzycy. W trakcie biwaku szczególną uwagę zwrócono na bezpieczeństwo zabaw nad wodą oraz na terenie ośrodka.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ JEZYKOWY I FESTYN SZKOLNY "Świat bez granic".

Dnia 21 VI 2010r. odbył się Dzień Językowy oraz Festyn Szkolny pt: "Świat bez granic". Tematyka Dni Językowego była ściśle związana z kulturą Stanów Zjednoczonych i Niemiec, a jej celem było zapoznanie uczniów z obyczajami USA i Niemiec. Uczniowie klas gimnazjalnych wystawili scenki rodzajowe związane z życiem typowych amerykańskich nastolatków i przygotowali quiz muzyczny. Klasa VI zorganizowała poczęstunek (ciasta i napoje), a klasa II gimnazjum przygotowała typowe amerykańskie przekąski (pop corn, hot dogi). Uczniowie byli przebrani za amerykańskich sportowców (koszykarzy, graczy baseballa). Udekorowali również salę gimnastyczną, w której odbyła się impreza. Uczniowie klasy VI przygotowali przedstawienie "Czerwony Kapturek". Został również przygotowany quiz dotyczący wiedzy o Niemcach i niemieckiej kulturze, obyczajach i historii. Imprezom towarzyszyła wystawa prac plastycznych "Świat bez granic".

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Przemocy NIE!

Dzień 7 czerwca w "Naszej Szkole" upłynął pod hasłem "Przemocy NIE". Uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach plastycznych tworząc plakaty. Prace plastyczne uczestników zostały zaprezentowane na wystawie w szkolnym korytarzu. Wzbudziły nie tylko zainteresowanie, lecz także dyskusje tematyczne. Uczniowie klas starszych wzięli udział w warsztatach teatralnych. Odgrywane scenki z życia codziennego uczyły kulturalnej reakcji i sprzeciwu wobec przemocy.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Dziecka - Dzień Sportu

Dnia 1 czerwca obchodziliśmy na sportowo Dzień Dziecka. Obchody tego dnia rozpoczęła pani dyrektor Anna Drejska, która z tej okazji złożyła wszystkim uczniom życzenia oraz poczęstowała całą społeczność szkolną słodką niespodzianką. Następnie udaliśmy się do "Sportowej Doliny" gdzie odbyły się różne konkursy i zawody sportowe. Zobaczcie sami jak dobrze się bawiliśmy.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Kółko wędkarskie

Dnia, 29.05.2010 r. uczniowie naszej szkoły - członkowie kółka wędkarskiego - udali się na wyprawę wędkarską do Słupska, na tzw. Stawek Łabędzi. Pogoda i ryby dopisały- brzeg zwiedziło kilka ładnych płoci, krąpi i jeden okoń. Kolega Michał miał "na kiju" dwie ładne sztuki (prawdopodobnie karpie), które jednak wygrały walkę (musiały być wielkie). Wszyscy wrócili do domów w doskonałych nastrojach- aczkolwiek ryby w lekkim stresie ;)

rys
GALERIA ZDJĘĆ

NASZA SZKOŁA VICE MISTRZEM WOJEWÓDZTWA W TALENTIADZIE 2010

Na kortach "Promasters Szczecin" 28 maja 2010 r. rozegrano Finał Wojewódzkiej Talentiady. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn, 4 ze Szczecina oraz debiutująca w tej imprezie drużyna składająca się z uczniów "Naszej Szkoły" - "Słońca Nasza Szkoła Koszalin".
Każda z drużyn składała się z 2 chłopców i 2 dziewcząt oraz dwójki rezerwowych. Rywalizacja toczyła się przez cały słoneczny dzień wśród 10-letnich młodych tenisistów w czterech grupach konkurencji: sprawnościowych, mających na celu sprawdzenie cech motorycznych, mini grach zespołowych /unihokej, mini piłka ręczna, mini piłka nożna/, mini grach paratenisowych i mini grach tenisowych.
Po całodziennych zmaganiach zdobyliśmy wymarzone II miejsce i awans do ogólnopolskiego finału w Poznaniu. Sam fakt awansu jest naszym wielkim sukcesem tym bardziej, że byliśmy jedyną szkołą, która zakwalifikowała się do półfinałów ogólnopolskich.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Szkolne obchody Dni Oświaty Książki i Prasy

Z okazji obchodów Dni Oświaty Książki i Prasy uczniowie klas IV, VI oraz II gimnazjum wraz z panią Kamilą Maczan przygotowali krótki apel, który przedstawiał historię powstania książki. Po występie starszych kolegów wystąpili uczniowie klas młodszych i zaśpiewali piosenkę o książkach.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Moje ulubione miejsce w Koszalinie

Gimnazjaliści Społecznego Gimnazjum Językowego "Nasza Szkoła" wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym z okazji Dni Koszalina. Podczas dwugodzinnej pracy przy sztalugach na wolnym powietrzu młodzież stworzyła bardzo interesujące i nowatorskie prace, które zostały docenione przez jurorów.
Nasi laureaci:
. Natalia Durska kl. IIG - III miejsce
. Mateusz Albert kl. IIG - wyróżnienie
GRATULUJEMY!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Maluchy w bibliotece

Z okazji Dni Oświaty Książki i Prasy najmłodsi uczniowie "Naszej Szkoły" odwiedzili Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Zapoznali się z jej nowoczesnym funkcjonowaniem, sposobami przechowywania książek i czasopism, zwiedzali "przepastne" magazyny z najstarszymi i najnowszymi woluminami. Poznali zadania czytelni oraz ofertę biblioteki skierowaną do osób niepełnosprawnych.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Spacer - poznajemy osiedla Przylesia

20 maja uczniowie "Naszej Szkoły" wzięli udział w VIII biegu tematycznym, którego celem jest przybliżenie znajomości osiedli "Przylesie". Możemy poszczycić się sportową rywalizacją i świetnymi wynikami:
. I miejsce - w kategorii klas gimnazjalnych
. II miejsce - w kategorii szkół podstawowych klas V-VI
. IV miejsce - w kategorii klas IV-V
GRATULUJEMY!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Podsumowanie zajęć kulinarnych

&W roku szkolnym 2009/2010 odbywały się w "Naszej Szkole" zajęcia kulinarne dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej, które prowadziła pani Kamila Maczan. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy pamiątkowe.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Wizyta w Straży Granicznej

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wybrali się z wizytą do Straży Granicznej. Zapoznali się tam z obowiązkami obrońców naszych granic. Pracownicy Straży Granicznej zaznajomili uczniów z tajnikami służby.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Wieczór poetycki

Dnia 10 maja 2010 roku uczniowie "Naszej Szkoły" wzięli czynny udział w spotkaniu poetyckim. Tematem przewodnim tego wieczoru była poezja poetów niemieckich. Uczniowie wyrecytowali wybrane przez siebie wiersze Goethego, Heine, Schillera. Podczas tego miłego spotkania uczestnicy raczyli się przepysznym ciastem i herbatą. Było naprawdę bardzo miło!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Apel 3 maja

Dnia 30 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.
Podczas apelu uczniowie SSP i SGJ "Nasza Szkoła" obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą tych wydarzeń, wysłuchali utworów poetyckich w wykonaniu swoich kolegów, a także odśpiewali wybrane pieśni patriotyczne.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Egzamin klas III gimnazjum

Klasa III gimnazjum ma już za sobą testy gimnazjalne. We wtorek 27 kwietnia odbyła się część humanistyczna, w środę 28 kwietnia część matematyczno-przyrodnicza, a w czwartek 29 kwietnia część z języka nowożytnego - angielskiego lub niemieckiego. Uczniowie odważnie stawili czoła niełatwym zadaniom, a teraz z niecierpliwością czekają na wyniki, bo każda dobra odpowiedź to punkt więcej w staraniach o miejsce do wymarzonego liceum.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

PTAKI, PTASZKI I PTASZĘTA POLNE

Dnia 26 kwietnia 2010 r. w "Naszej Szkole" odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Ptaki ptaszki i ptaszęta polne". Uczniowie ze szkoły podstawowej, jak również z gimnazjum przygotowali i wyrecytowali wiersze o różnej tematyce. Uczniowie byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazjum klasy I-III. Czołowe miejsca zdobyli:
Klasy I-III
I miejsce Claudia Buttingaus
II miejsce Wiktoria Nowak
III miejsce Monika Koźlakiewicz
Nicola Madziarz
Klasy IV-IV
I miejsce Filip Drejski
II miejsce Mateusz Duda
Gimnazjum klasy I-III
I miejsce Joanna Janczewska
II miejsce Monika Mrowińska
III miejsce Paweł Kowalski
Na zakończenie Konkursu Recytatorskiego każdy z uczestników otrzymał dyplom .

Do finału regionalnego zakwalifikowali się:

Szkoła Podstawowa
Claudia Buttinghaus
Wiktoria Nowak
Filip Drejski

Gimnazjum
Joanna Janczewska
Monika Mrowińska
Paweł Kowalski

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Uczniowie Naszej Szkoły na turnieju tenisowym

W dniach 24-25.04.2010r. uczniowie "Naszej Szkoły" wyjechali do Sopotu na turniej tenisowy FED CUP (Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet) POLSKA-HISZPANIA. Mieliśmy okazję oglądać i dopingować najlepsze zawodniczki świata. Do Sopotu wyjechali uczniowie, którzy już niebawem wystartują w rozgrywkach ogólnopolskiej Talentiady - zawodów tenisowo-ogólnorozwojowych dla dzieci do lat 10. Poza emocjami sportowymi mieliśmy również czas, by zwiedzić nasz wspaniały morski kurort , co udokumentowaliśmy na zdjęciach.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Pasowanie na czytelnika

22 kwietnia 2010r. w "Naszej Szkole" odbyło się Pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uczniowie uczestniczyli w wielu zabawach i konkursach zdobywając punkty. Wysłuchali opowiadania o tym, jak powstaje książka. Na zakończenie zajęć głośno powtórzyli słowa przysięgi:
"My uczniowie klasy I,
Tobie książko przyrzekamy,
Że szanować cię bedziemy,
Krzywdy zrobić ci nie damy.

Obowiązków czytelnika
Przestrzegać będziemy pilnie
I z twych rad, i z twych mądrości
Korzystać od dziś usilnie"
Każdy uczeń otrzymał dyplom, podpisał swoją kartę biblioteczną imieniem i nazwiskiem oraz wypożyczył pierwszą książkę z biblioteki. Na koniec pani Kamila zrobiła pamiątkowe zdjęcie.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Test Kompetencji po trzeciej klasie

Dnia 14 kwietnia 2010 roku uczniowie klasy III szkoły podstawowej pisali "Trzecioteścik" - pierwszy tak poważny egzamin. Trzeciaki w galowych strojach, bardzo przejęci przystąpili do rozwiązywania testu. Pani Zosia Wcisłowska - wychowawczyni - na pewno świetnie przygotowała swoich wychowanków. Wierzymy, że wyniki będę wspaniałe.

 

Test Kompetencji po szóstej klasie

Dnia 8 kwietnia 2010 roku o godzinie 9:00 uczniowie klasy VI przystąpili do napisania sprawdzianu kompetencji po szkole podstawowej. Do sprawdzianu przystąpiło 10 uczniów. Przed sprawdzianem uczniowie wraz z panią Dyrektor Anną Drejska i wychowawczynią panią Agnieszką Drobinską postanowili uwiecznić tą chwilę na kilku zdjęciach. W tym czasie pozostali uczniowie społeczności szkolnej przebywali w kinie. Wszyscy życzyliśmy uczniom klasy VI powodzenia i trzymaliśmy za nich kciuki.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

V Międzyszkolne Zawody Pływackie "UMIEM PŁYWAĆ"

Dnia 27.03.2010r. o godz. 10:00 odbyły się V Międzyszkolne Zawody Pływackie "Umiem pływać" dla szkół podstawowych. W zawodach brało udział 164 uczniów z 18 szkół podstawowych z miasta Koszalin i okolic. "Nasza Szkoła" zajęła IV miejsce.
Medalistami zostali:
Adam Mróz - najlepszy zawodnik zawodów; złoto 50m styl dowolny; srebro 50m styl grzbietowy
Filip Drejski - złoto 50m styl klastyczny
Jacek Strzałkowski - złoto 25m styl klasyczny
Estera Oleś - srebro 50m styl grzbietowy
Mateusz Duda - srebro 25m styl motylkowy
Kamil Baranowski - brąz 25m styl dowolny
Jakub Hajdamowicz - brąz 50m styl grzbietowy
Medale zdobyła również nasza reprezentacja sztafety chłopców do lat 11 na dystansie 4x25m stylem dowolnym. Reprezentowali nas w niej: Kamil Baranowski, Mateusz Duda, Igor Książkiewicz oraz Jacek Strzałkowski. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień św. Patryka

Dnia 22 marca 2010 roku w "Naszej Szkole" obchodziliśmy jak co roku Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień św. Patryka, którym towarzyszył dzień sałatkowy. Tego dnia uczniowie każdej klasy przygotowali pyszne, wiosenne sałatki. Po degustacji każdy uczeń mógł oddać swój głos na najsmaczniejszą sałatkę. W tym roku szkolnym konkurs wygrali:
I miejsce - Michał i Kamil Baranowscy
II miejsce - Bartosz, Jakub i Aleksander Hajdamowicz
III miejsce - Daniel Przybysz

Wszystkim uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy za przygotowanie pyszności!!!

 

Biała Szkoła - Ząb 2010

Za kolejny świetny wyjazd do Ząba. Każdej zimy to miejsce staje się dla nas na kilka marsowych dni drugim domem. Nie inaczej było w Tm roku. Tradycyjnie w drodze do Ząba zatrzymaliśmy się na ukochany przez wszystkich postój w McDonaldzie. Podróż minęła w miarę szybko i około 21 byliśmy na miejscu. Następnego dnia zaczęło się wielkie "szusowanie" na nartach. Stok, mimo iż nie był zbyt długi świetnie nadawał się do ćwiczenia techniki jazdy. Pierwsze zjazdy były trochę nieśmiałe, jednak z każdym kolejnym szło nam coraz lepiej. Szczególne uznanie należy się najmłodszym dzieciom z klasy II, które dzielnie pokonywały kolejne narciarskie wyzwania. Przez pierwsze dwa dni jeździło się znakomicie, w czym dużą zasługę miała fantastyczna pogoda. Słońce, bezchmurne niebo i lekki mróz, to warunki, o jakich marzy każdy narciarz.
W środę pojechaliśmy, a raczej poszliśmy, na długo oczekiwaną wycieczkę do Zakopanego. Poszliśmy, ponieważ do zimowej stolicy naszego kraju dostaliśmy się, idąc około 4 km z Ząba na Gubałówkę. Potem nastąpiły upragnione 2,5 godziny czasu wolnego i zrobiło się tłoczno wokół straganów z pamiątkami i w pobliskich cukierniach. Po powrocie (już autokarem) do pensjonatu, uczestniczyliśmy w zajęciach tworzenia najróżniejszych rzeczy z sianka. Naszymi nauczycielami byli profesjonaliści, którzy przyjechali na tę okazję z Krakowa. Każdy zrobił dla siebie po dwie figurki. Na pewno na długo zapamiętamy tę świetną zabawę i to nie tylko ze względu na zapach, jaki jej towarzyszył.
Następny dzień wyróżnił się ze względu na fenomenalny kulig, jaki zorganizowano dla nas po południu. Było wszystko: sanie z końmi, pochodnie rozświetlające nam drogę, ognisko z kiełbaskami i bitwa śnieżna. Nie było osoby, której kulig by się nie podobał.
Ostatniego dnia, jak co roku, odbyły się niezwykle emocjonujące zawody narciarskie. Każdy uczestnik "Białej Szkoły" pokonał dość trudny slalom, za co brawa należą się szczególnie najmłodszym i narciarskim debiutantom, dla których było to nie lada wyzwanie. Po powrocie ze stoku zaczęło się (niestety) wielkie pakowanie. Po uroczystym zakończeniu, rozdaniu nagród i podziękowaniach wszyscy rozeszli się do pokoi z wyraźnym niedowierzaniem, zadając sobie pytanie: "Czy to już naprawdę koniec?". Wyjątkowo smutno było klasie III gimnazjum, dla której była to ostatnia "Biała Szkoła". Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy i tak tez było z tegorocznym zimowiskiem. Mimo, iż nie chcieliśmy wyjeżdżać ze "Staszelówki", to jednak zdawaliśmy sobie sprawę, że "wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej". Tak więc zakończyła się kolejna "Biała Szkoła", która na długo pozostanie w naszej pamięci. Z niecierpliwością czekamy na następny rok.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

"Co się dzieje na warsztatach artystycznych"-Domek Kata

Dnia 22 stycznia o godz. 18.00 w Domku Kata w Koszalinie odbył się pokaz programu teatralno-tanecznego pod tytułem: "Co się dzieje na warsztatach artystycznych" oraz wystawa prac plastycznych uczniów "Naszej Szkoły". Na pokazie uczniowie "Naszej Szkoły" przedstawili przygotowane na zajęciach teatralnych przedstawienie jasełkowe. W przerwie rodzice i przybyli goście mogli podziwiać wystawę prac uczniów, które przygotowali na warsztatach plastycznych. Następnie zaprezentowali przygotowany na zajęciach tanecznych pokaz tańca w stylu hip-hop. Na przedstawienie przybyli rodzice oraz goście. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem talentu naszych uczniów.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Pierwsza pomoc

W III klasie SSP "Nasza Szkoła" odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Trzeciaczki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w kursie, co widać na załączonych w galerii zdjęciach!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

XVIII Finał WOŚP w "Naszej Szkole"

10 stycznia 2010 roku już po raz kolejny graliśmy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były jasełka, aukcja gadżetów WOŚP i upominków przygotowanych przez rodziców, loteria fantowa, kiermasz prac plastycznych uczniów "Naszej Szkoły". Wszyscy delektowali się pysznymi ciastami upieczonymi przez mamy i smakołykami w "orkiestrowym barze".
Zebraliśmy bardzo dużo pieniędzy na szczytny cel: 6552,53 zł! Dziękujemy Rodzicom za wszelką pomoc i hojność. Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg XVIII Finału WOŚP w "Naszej Szkole" serdecznie dziękujemy za gorące serce.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Wizyta przedszkolaków w "Naszej Szkole"

Dnia 15 grudnia 2009 r. gościliśmy młodszych kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 16. Wzruszeń dostarczyły nam jasełka przygotowane przez uczniów klasy I pod czujnym okiem pani Kamili Maczan. Po zakończeniu spektaklu uczniowie klasy II wraz z wychowawczynią panią Kingą Skarbek zaprosili gości do wspólnego wykonania ozdób bożonarodzeniowych. W czwartek uczniowie "Naszej Szkoły" udali się z rewizytą do przedszkolaków. Zabawa była wspaniała.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Przedstawienie jasełkowe

18 grudnia 2009 r. uczniowie klasy III szkoły podstawowej oraz II klasy gimnazjum wystąpili z przedstawieniem jasełkowym oraz koncertem kolęd. W koncercie uczestniczyły tez klasy I gimnazjum i VI szkoły podstawowej. Koncert przygotowały pani Jolanta Burnus raz pani Zofia Wcisłowska. Po całym wystąpieniu pani Dyrektor Anna Drejska złożyła życzenia całej społeczności szkolnej.

 

IV Międzyszkolne Mikołajkowe Zawody Pływackie

W sobotę 12 grudnia 2009 roku o godz. 10.00 odbyły się IV Międzyszkolne Mikołajkowe Zawody Pływackie. Organizatorem była "Nasza Szkoła". Zawodnicy brali udział w zawodach indywidualnych oraz w sztafecie. Warto wspomnieć, iż w naszym zespole była najmłodsza uczestniczka zawodów Heide Josefsson, która reprezentowała nas jako 6 latek. Pozostali uczniowie "Naszej Szkoły" wiernie im kibicowali. Podczas zawodów po trybunach przechadzał się Mikołaj, który rozdawał wszystkim dzieciom słodkości. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy II miejsce. To była wspaniała impreza integracyjna.
A oto wyniki naszych pływaków:

1. Jędrzej Nowe
50m st. klasycznym - złoto
50m st. dowolnym - złoto
100m st. zmiennym - srebro

2. Zuzanna Majkowska
50m st. dowolnym - złoto
50m st. grzbietowym - srebro

3. Mateusz Albert
50 m st. motylkowym - złoto
50m st. dowolnym - brąz
100m st. zmiennym - brąz

4. Filip Drejski
50m st. klasycznym - złoto

5. Estera Oleś
50m st. grzbietowym - złoto

6. Robert Nowosad
50m st. klasycznym - brąz

7. Michał Wardęcki
50m st. grzbietowym - brąz

8. Adam Mróz
50m st. dowolnym - brąz

SZTAFETA SZKOŁA PODSTAWOWA III MIEJSCE - brąz
1. Bartosz Hajdamowicz
2. Jakub Hajdamowicz
3. Estera Oleś
4. Filip Drejski
5. Wiktor Surdyk
6. Adam Mróz

SZTAFETA GIMNAZJUM II MIEJSCE - srebro
1. Jędrzej Nowe
2. Mateusz Albert
3. Daniel Przybysz
4. Michał Stefański
5. Michał Wardęcki
6. Aleksander Hajdamowicz

 

Andrzejki

W dniach 25 i 26 listopada odbyły się w "Naszej Szkole" imprezy andrzejkowe. Podczas dyskoteki można było wziąć udział w różnych konkursach, odwiedzić wróżkę, potańczyć oraz zajadać się słodkościami w kawiarence. Dyskotece towarzyszyły wróżby i zabawy typowo andrzejkowe takie jak: lanie wosku czy wróżba z ustawiania butów. Wszyscy świetnie się bawili i miło wspominają ten wieczór.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Koło kulinarne

W "Naszej Szkole" uczniowie klas I-III uczestniczą w zajęciach koła kulinarnego, które prowadzi pani Kamila Maczan. Na zajęciach dzieci poznają zasady zdrowego odżywiania, kulturalnego zachowania się przy sole oraz uczą się przyrządzać różne pyszności. Oto wyniki ich pracy!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Pasowania na ucznia klasy pierwszej!

Dnia 5 listopada o godz. 16 30 odbyła się uroczystość z okazji Pasowania na ucznia. Uczniowie klasy I obejrzeli występ przygotowany przez swoich starszych kolegów z klasy II. Pani Dyrektor Anna Drejska pasowała na uczniów klasy I:
Michała Baranowskiego, Wiktorię Nowak, Wiktorię Jaworską, Heide Josefsson, Aleksandra Kozłowskiego, Monikę Koźlakiewicz, Tymoteusza Sadurskiego, Macieja Zarzyckiego. Na pamiątkę dzieci otrzymały skromne prezenty i dyplomy. Po występie rodzice i uczniowie klasy I zaprosili wszystkich gości na słodki poczęstunek.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Wystawa w Instytucie Pamięci Narodowej.

W dniu 23 października 2009 r. członkowie szkolnego koła edukacji patriotycznej i obywatelskiej zwiedzili wystawę w Instytucie Pamięci Narodowej pt. Koszalin 1945 -1950. Historia na nowo odkryta. Dzięki wystawie dowiedzieliśmy się jak wyglądały losy społeczności niemieckiej zamieszkującej Koszalin wyzwolony przez Armię Czerwoną. Poznaliśmy niechlubne działania podejmowane przez tę formację., a przede wszystkim poznaliśmy losy Polaków zasiedlających Koszalin i stosunek nowej komunistycznej władzy do żołnierzy polskiego podziemia. w wystawie podobało nam się w szczególności to że mogliśmy dotykać niektóre z eksponatów na przykład autentyczną maszynę do pisania. Ciekawe były również filmy które bardzo ubogacały wystawę.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Spacerkiem po starym Koszalinie

W dniu 9 października 2009 r. członkowie szkolnego koła historycznego pod opieką pana Tomasza Kozakiewicza odbyli wycieczkę historyczną po najstarszych zachowanych obiektach Koszalina. Wycieczkę zaczęliśmy od parku w pobliżu Placu Polonii gdzie znajdował się dawniej cmentarz. Następnie skierowaliśmy się w stronę sztucznego zbiornika wodnego przy ulicy młyńskiej skąd rozpoczęliśmy nasz właściwy spacer wzdłuż średniowiecznych murów miejskich. zatrzymaliśmy się w miejscu gdzie dawniej wznosił się gmach klasztoru i rezydenci książęcej, tuż obok oglądaliśmy czternastowieczny kościół prawosławny. Bardzo przyjaźnie zostaliśmy przywitani w Domku Kata gdzie użyczony nam został na sesję fotograficzną topór i kaptur kata. Dalej powędrowaliśmy do gmachu siedziby rejęcji i miejsca gdzie stała synagoga. Dalej idąc wzdłuż nie istniejącego już muru koło Katedry dotarliśmy do budynku straży pożarnej gdzie znajduje się wejście do podziemi Koszalina. Zatrzymaliśmy się jeszcze przy historycznym budynku obecnego USC i przy tym fragmencie muru gdzie został wmurowany kamień młyński. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze przy pałacu młynarzy i głowami przeładowanymi wiedzą historyczną wróciliśmy do szkoły.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Tydzień kultury krajów niemieckojęzycznych

W dniach 26-30.10.2009 r. w "Naszej Szkole" odbywały się imprezy promujące kraje niemieckojęzyczne. We wtorek wszyscy uczniowie za symboliczną złotówkę mogli skosztować Apfelkuchen lub Kaesekuchen. Pieniądze uzyskane ze sprzedażny tych ciast przeznaczone zostały na potrzeby koszalińskiego hospicjum.
W ramach obchodów dni kultury krajów D-A-CH-L uczniowie klas VI-IIIG przygotowali wybrane baśnie braci Grimm i zaprezentowali je swoim młodszym kolegom. W holu szkolnym zaprezentowana została wystawa poświęcona niemieckojęzycznym noblistom z dziedziny literatury.

 

Święto Zmarłych

W dniu 28 października 2009 r. uczniowie "Naszej Szkoły" wraz z wychowawcami udali się na cmentarz komunalny w Koszalinie, aby uporządkować zaniedbane groby i zapalić znicze.

 

Halloween

Dnia 22 października 2009 r. odbyła się w "Naszej Szkole" dyskoteka z okazji zbliżającego się święta Halloween. Podczas tej imprezy można było spotkać niesamowite stwory, wróżki i czarodziejów. Uczestnicy brali udział w konkursach , a w przerwach między tańcami mogli przyjemnie spędzać czas w kawiarence i zajadać się słodkościami.

 

Dzeń Edukacji Narodowej

Dnia 14 października 2009 r. w "Naszej Szkole", jak co roku ,spotkali się wszyscy pracownicy szkoły i uczniowie. W tym szczególnym dniu odwiedzili szkołę również nasi absolwenci. Odbyła się uroczysta akademia, podczas której każda klasa zaprezentowała przygotowany program. Następnie złożono życzenia, wręczono laurki i kwiaty. Było bardzo odświętnie i uroczyście.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Wycieczka dydaktyczna do Danii

W dniach od 7 do 10.09.2009r.uczniowie "Naszej Szkoły" byli na wycieczce w parku rozrywki Legoland w Danii. Siódmego września wyjechaliśmy autokarem z Koszalina i już następnego dnia mogliśmy bawić się do woli w Legolandzie. Wspominać będziemy Syrenę Kopenhaską oraz piękno zabytków stolicy Danii. Po zwiedzeniu Kopenhagi udaliśmy się na prom, którym wróciliśmy do Polski. Z niepokojem czekamy na kolejny wyjazd!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

 

wyniki

Informator szkolny

kalendarz roku szkolnego
zajęcia dodatkowe
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
wolontariat

Facebook

Zapraszamy na nasz portal facebook'owy

facebook

Youtube

Zapraszamy do obejrzenia filmów szkolnych

youtube

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

galeria

logo

Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum Językowe
"NASZA SZKOŁA"
75-429 Koszalin; ul. K. I. Gałczyńskiego 17
tel.: 94 345 03 22
e-mail: naszaszkola17@wp.pl