img

Wydarzenia

Wydarzenia - 2008/2009

Szkolny biwak już za nami!

W dniach od 15 do 17 czerwca 2009r. odbył się szkolny biwak w Jastrzębiej Górze. Wspominać będziemy watr (i piasek) we włosach, podchody uliczkami Jastrzębiej Góry, strome nadmorskie klify, budowę zamków z piasku, widok z latarni morskiej i wąsate foczki. Pozostanie w naszej pamięci szum morskich fal i dyskotekowe rytmy, zapach ogniska oraz piosenki turystyczne. Z niecierpliwością czekamy na następny biwak!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Rajd rowerowy.

Dnia 29 maja 2009 r. uczniowie klasy III, V i VI wzięli udział w rajdzie rowerowym po Górze Chełmskiej. Wszyscy panowie (bo tylko oni odważyli się stawić czoła trudom rajdu) dzielnie pokonali wyznaczoną trasę. Obyło się bez kontuzji! Po dwóch godzinach szaleńczej jazdy wszyscy wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni. Czekamy na kolejny rajd!

"Dzień Dziecka"

1 czerwca 2009 roku w "Naszej Szkole", na sportowo obchodziliśmy Dzień Dziecka. Wszyscy udaliśmy się do "Sportowej Doliny". Nauczyciele zorganizowali rozmaite konkursy i zawody.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

"Biała Szkoła"

       7 marca wyjechaliśmy z Koszalina do miejscowości Ząb koło Zakopanego. Na miejscu byliśmy o 22. Ząb przywitał nas wspaniałą zimową aurą. To świetnie, bo przecież przyjechaliśmy tu jeździć na nartach! Już w niedzielę po południu byliśmy na stoku. Pod okiem znakomitych instruktorów doskonaliliśmy umiejętności narciarskie. Nieliczni wśród nas uczyli się dopiero jeździć, ale po trzech dniach ćwiczeń dołączyli już do reszty grupy. Warunki były wspaniałe! Świetnie przygotowany stok, mistrzowskie umiejętności instruktorów, którzy towarzyszyli nam każdego dnia – to wszystko sprawiło, że bardzo dużo się nauczyliśmy i najważniejsze, czuliśmy się bardzo bezpieczni. W trakcie pobytu na Białej Szkole odwiedziliśmy Zakopane z uroczymi Krupówkami, wybraliśmy się też na pieszą wyprawę na Gubałówkę. Atrakcją był kulig i ognisko! Stoczono wiele bitew śnieżnych.
       Odwiedzili nas twórcy ludowi. Pod ich kierunkiem wykonaliśmy piękne ozdoby wielkanocne z siana. Ośrodek, w którym mieszkaliśmy, zapewnił nam wspaniałe warunki lokalowe, mnóstwo atrakcji (kawiarenka, stół do bilarda i tenisa stołowego, telewizor w każdym pokoju) i pyszne potrawy. Byliśmy tu już po raz trzeci i ponownie zostaliśmy urzeczeni gościnnością, niepowtarzalną atmosferą i serdecznością gospodarzy.
„Biała Szkoła” była wspaniała!
Do Koszalina wróciliśmy14 marca późnym wieczorem. Niezapomnianych wrażeń musi nam wystarczyć na rok!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa.

13 lutego 2009 roku uczniowie „Naszej Szkoły” bawili się na dyskotece karnawałowo – walentynkowej. Atrakcją była poczta walentynkowa – wszyscy oczekiwali na kartku z wyrazami sympatii. Jak zwykle, najbardziej była oblegana kawiarenka ze smakołykami. Karnawał dobiega już końca – następna dyskoteka aż po karnawale.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy już za nami. "Nasza Szkoła" grała razem z Wielką Orkiestrą - 11 stycznia (10.00 - 12.30). Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, była aukcja gadżetów WOŚP i upominków przygotowanych przez rodziców. Na kiermaszu tatusiowie i mamy mogli nabyć prace plastyczne swoich pociech. Zajadaliśmy pyszne ciasta i potrawy przygotowane przez mamusie i babcie. Dzięki hojności naszych wspaniałych rodziców zebraliśmy 5082, 58 zł.! Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w XVII finale WOŚP..

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Koncert Bożonarodzeniowy

18 XII 2008 roku uczniowie „Naszej Szkoły” wystąpili w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej. Na program złożyły się kolędy polskie, pieśni bożonarodzeniowe śpiewane w języku angielskim i niemieckim, oraz utwory poetyckie związane ze świętami Bożego Narodzenia. Koncert adresowany był do rodziców, uczniów „Naszej Szkoły” oraz mieszkańców naszego miasta.
Po koncercie, który rodzicom bardzo się podobał, wszystkim udzielił się nastrój zbliżających się świąt.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

III Międzyszkolne Mikołajkowe Zawody Pływackie

Dnia 6 XII 2008 roku w godzinach od 1000 do 1300 na basenie ZOS przy ul. Jedności 4 odbyły się III Międzyszkolne Mikołajkowe Zawody Pływackie, których organizatorem była SSP i SGJ „Nasza Szkoła” w Koszalinie.
Impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Koszalina.
Zawody były adresowane do dzieci i młodzieży szkół miasta Koszalina i okolic z wyłączeniem szkół sportowych o profilu pływackim.

W zawodach wzięło udział jedenaście szkół podstawowych i trzy gimnazja ( 115 zawodników). Pływacy startowali w 31konkurencjach w różnych grupach wiekowych.
Przyznano 3 puchary dla szkół za zwycięstwo drużynowe, 96 medali oraz 192 dyplomy. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, zaś wszyscy uczestnicy zawodów i kibice mikołajkowe niespodzianki. Impreza dostarczyła wszystkim wielu sportowych wrażeń i emocji.

Uczniowie „Naszej Szkoły”, którzy wzięli udział w zawodach (PDF)

"Nasza Szkoła" zdobyła II miejsce i otrzymaliśmy srebrny puchar! Dziękujemy naszym sportowcom za wspaniałą postawę na zawodach i gratulujemy sukcesu.

A oto nasi medaliści:
1. Jędrzej Nowe
Złoto w ST. Motylkowym ( 6 pkt.)
Złoto w ST. Klasycznym ( 6 pkt.)
Złoto w ST. Dowolnym ( 6 pkt.)
Razem: 18 pkt.

2. Daniel Przybysz
Srebro w ST. Klasycznym ( 5 pkt.)
Brąz w ST. Dowolnym ( 4 pkt.)
Brąz w ST. Motylkowym ( 4 pkt.)
Razem: 13 pkt.

3. Filip Drejski
Brąz w ST. Motylkowym (4 pkt.)
Brąz w ST. Klasycznym (4 pkt.)
Brąz w ST. Grzbietowym (4pkt.)
Razem: 12 pkt.

4. Mateusz Albert
Srebro w ST. Grzbietowym( 5 pkt.)
Brąz w ST. Motylkowym ( 4 pkt.)
Razem : 9 pkt.

5. Zuzanna Majkowska
Brąz w ST. Grzbietowym ( 4 pkt.)
Brąz w ST. Dowolnym ( 4 pkt.)
Razem: 8 pkt.

6. Robert Nowosad
Srebro w ST. Klasycznym ( 5 pkt.)
Razem: 5 pkt.

7. Michał Wardęcki
Srebro w st. Grzbietowym( 5 pkt.)
Razem: 5 pkt.

8. Jakub Hajdamowicz
Brąz w ST. Grzbietowym ( 5 pkt.)
Razem: 5 pkt.

Sztafeta Kl. I G SREBRO
1. Mateusz Albert
2. Aleksander Hajdamowicz
3. Jędrzej Nowe
4. Robert Nowosad

Sztafeta Kl. V – VI BRĄZ
1. Filip Drejski
2. Zuzanna Majkowska
3. Daniel Przybysz
4. Michał Wardęcki

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Andrzejki.

W piątek, 28 listopada, obchodziliśmy w „Naszej Szkole” andrzejki. Były wróżby (np. z wosku, butów, serc) oraz dyskoteka.
Teraz musimy poczekać aż do karnawału.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Spektakl w "Naszej Szkole"

20 listopada 2008 roku przyjechali do "Naszej Szkoły" absolwenci Akademii Teatralnej z Białegostoku ze spektaklem wyreżyserowanym na podstawie epopei Adama Mickiewicza "Pan Taseusz". W spektaklu uczestniczyli uczniowie klas starszych szkoły podstawowej i gimnazjum.

Jak obchodziliśmy Święto Niepodległości w "Naszej Szkole"

7 listopada 2008 roku odbyła się uroczysta akademia, którą przygotowała Pani Agnieszka Krempuła z klasą szóstą.
W sali muzycznej spotkali się odświętnie ubrani uczniowie wszystkich klas i nauczyciele "Naszej Szkoły". Szóstaki zaprezentowały piękny program, wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne i legionowe. Było bardzo uroczyście.

Halloween – poznajemy kulturę i tradycje krajów anglojęzycznych

30 października w "Naszej Szkole" można było spotkać niesamowite stwory, wróżki i czarodziejów. Po lekcjach odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów. Uczestnicy brali udział w konkursach, a w przerwach między tańcami mogli przyjemnie spędzać czas w kawiarence przygotowanej przez uczniów. Było wesoło, zabawnie i … strasznie. Najważniejsze – w piątek po dyskotekowych szaleństwach nikt nie był pytany.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Święto Zamrłych

28 października, uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili cmentarz, aby uporządkować zaniedbane groby oraz zapalić znicze.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Pasowanie na ucznia klasy I

24 października pierwszoklasiści ze Społecznej Szkoły Podstawowej „Nasza szkoła” byli pasowani na ucznia. Pierwszaki byli bardzo przejęci, ale świetnie poradzili sobie z „zadaniami” przygotowanymi przez kolegów i koleżanki z klasy drugiej. Pani dyrektor Anna Drejska pasowała każdego ucznia klasy pierwszej, następnie wręczyła legitymację szkolną, znaczek z logo szkoły oraz okolicznościowy upominek. Uczniowie klasy drugiej zaprezentowali program dedykowany młodszym kolegom i koleżankom. Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości udali się do sali klasy pierwszej, gdzie na wszystkich czekały słodkie smakołyki przygotowane przez rodziców pierwszaków.

Ogródek szkolny

W środę – 15 X – sadziliśmy rośliny ozdobne wzdłuż zaprojektowanego pasa zieleni na terenie naszego ogrodu. W akcji uczestniczyli wszyscy uczniowie „Naszej Szkoły”. Każda klasa sadziła krzewy i drzewa w wyznaczonym sektorze.
Jesteśmy dumni z efektów naszej pracy.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

14 października - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Jest ważna data, bowiem swoje święto obchodzą nauczyciele oraz wszyscy pracownicy oświaty. W "Naszej Szkole" tradycją stało się, że w tym dniu wszyscy przychodzimy do szkoły i wspólnie świętujemy.
Rano odbyła się uroczysta akademia, na której gośćmi byli wszyscy pracownicy "Naszej Szkoły". Każda klasa zaprezentowała przygotowany program. Następnie złożono życzenia, wręczono laurki i kwiaty. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie zaśpiewali zaproszonym gościom "Sto lat". W tym dniu, oczywiście, nie było klasówek i kartkówek.
Dzień Edukacji Narodowej zawsze świętujemy radośnie i wesoło - w tym roku było podobnie.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Wystawa

W dniach od 13 – 16 X gościła u nas niezwykle ciekawa wystawa przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Hasło wystawy: „W poszukiwaniu nowego domu. Migracje ludności na Pomorzu Zachodnim w latach 1945 – 1950”.
Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Jesteśmy wdzięczni Panu Tomaszowi Kozakiewiczowi – naszemu nauczycielowi historii – za zorganizowanie wystawy, a tym samym niecodzienną lekcję historii.

rys
GALERIA ZDJĘĆ

Wycieczka z Koszalina do Niemiec

W dniach od 1 do 3 października 2008 roku byliśmy na wycieczce w Niemczech. Z Koszalina ruszyliśmy o 6 rano
Pierwszym etapem podróży był Berlin. Zwiedziliśmy piękną bazylikę, a następnie popłynęliśmy Sprawą. Z pokładu wycieczkowego statku podziwialiśmy architekturę stolicy Niemiec.
W późnych godzinach wieczornych dotarliśmy do miejsca zakwaterowania – campingu znajdującego się tuż obok Heine Parku. Zamieszkaliśmy w uroczych drewnianych domkach z wszelkimi wygodami.
Następnego dnia po śniadaniu wyruszyliśmy na podbój Heine Parku. Od ilości atrakcji kręciło się nam w głowie. Wspaniałe kolejki, zjeżdżalnie, karuzele… ach! To trzeba po prostu zobaczyć! Dzień ten dostarczył nam wielu wspaniałych, niezapomnianych wrażeń.
3 października wracaliśmy już do domu, ale w drodze powrotnej raz jeszcze zawitaliśmy do Berlina. Obejrzeliśmy Reichstag, Bramę Brandenburską, zwiedziliśmy Muzeum Pergamon. Tuż przed wyruszeniem do Koszalina, zjedliśmy obiad w pięknej, chińskiej restauracji. Wszystko nam smakowało!
O 23 byliśmy w Koszalinie, gdzie oczekiwali nas stęsknieni rodzice.
Wycieczka była wspaniała!

rys
GALERIA ZDJĘĆ

wyniki

Informator szkolny

kalendarz roku szkolnego
zajęcia dodatkowe
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
wolontariat

Facebook

Zapraszamy na nasz portal facebook'owy

facebook

Youtube

Zapraszamy do obejrzenia filmów szkolnych

youtube

Galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

galeria

logo

Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum Językowe
"NASZA SZKOŁA"
75-429 Koszalin; ul. K. I. Gałczyńskiego 17
tel.: 94 345 03 22
e-mail: naszaszkola17@wp.pl