img

Aktualności szkolne

Boska klasa V

Piąta klasa podczas języka polskiego zanurzyła się w świat mitów. Przez dwa miesiące wędrowaliśmy po krainach nordyckich, słowiańskich, azteckich, a nawet chińskich. Oczywiście nie zabrakło mitologii greckiej. Niestety, ku wspólnemu smutkowi powoli kończymy nasz mitologiczny projekt. Jednakże, jak kończyć coś - to tylko w boskim stylu.
Zebraliśmy się 22 stycznia 2020 roku na Olimpie, by wspólnie ucztować. Nie zabrakło wśród nas pięknych bogiń i władczych bogów. Ale cóż to za uczta bez licznych gości? Zaprosiliśmy więc nauczycieli i uczniów innych klas, by wspólnie z nami, wśród ogólnej wesołości, poznali lub utrwalili wiedzę o mitologii greckiej. Uczta za nami, ale to nie koniec naszych przygód. Niczym Odyseusz wyruszamy w dalszą podróż pełną przygód i zaskoczeń.

images

Dzień Babci i Dziadka

Klasa szósta dla Babci i Dziadka
Szóstoklasiści w szczególny sposób pragną podziękować Dziadkom za ich miłość. Nauczyli się piec maślane ciasteczka, by w słodki sposób podziękować za ich bliskość, a także stworzyli kolorowe kartki z wykreślankami, by Babcie i Dziadkowie przeczytali, jak bardzo są dla nas ważni.

images

Sądny dzień w klasie V

Któż to wciąż i wciąż popełniał mitologiczne gafy? Tak, to Syzyf (w roli Syzyfa Miłosz Maszka). Piątoklasiści spotkali się, by osądzić oskarżonego. Sędziowie po barwnej i ożywionej dyskusji orzekli, że Syzyf jest winny i niestety musi ponieść siarczystą karę.

images

Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III

W dniu 21.01.2020 r. dzieci z pierwszej, drugiej i trzeciej klasy zaprosiły swoich Dziadków na przygotowane przez nie i ich Panie przedstawienie, w którym recytowały wierszyki, odgrywały role, śpiewały i tańczyły. Po pokazie dzieci wręczyły Dziadkom upominki przygotowane przez siebie i wszyscy zasiedli do stołu zastawionym smakołykami: ciastami, kawą, herbatą i ciasteczkami, żeby dalej celebrować to wspaniałe święto

images

Wielkie Serca Społeczności Naszej Szkoły

Za nami 28. finał WOŚP. Znów pobiliśmy rekord. Łącznie zebraliśmy 7 603, 99 złotych, to wielka suma, która wspomoże chirurgię dziecięcą.
Dziękujemy wszystkim tym, którzy wrzucając pieniądze do puszek, czy licytując na aukcji sprawili, że Orkiestra nabrała jeszcze silniejszego wiatru w żagle. Dziękujemy także Uczniom, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły, którzy zorganizowali ten dzień w Naszej Szkole za zaangażowanie i poświęcony czas.

images

Podziękowania

Na początku roku Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn. Nasze kartki dotarły już do Powstańców, a oto podziękowanie za zaangażowanie naszych uczniów.

images

Koncert Bożonarodzeniowyimages

Życzenia

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia chciałabym życzyć Panstwu, by przy wigilijnym stole, wśród najpiękniejszych kolęd, rozbrzmiewała melodia radosnego uśmiechu, aby potrawy podkreślały smak Świąt spędzonych wśród najbliższych, a także by zapach choinki ukoił Państwa serca, tak zabiegane w codzienności.

Niech Nowy Rok przyniesie Państwu pewność dobrych i pięknych dni, pełnych zdrowia i szczęścia.

W imieniu społeczności Społecznej Szkoły Podstawowej "Nasza Szkoła"
życzy dyrektor Anna Drejska

images

Dzień Pluszowego Misia

W Naszej Szkole, jak co roku, obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.
images

Andrzejki

Ostatni tydzień listopada to czas, w którym uczniowie Naszej Szkoły zamieniają się we wróżbitów, czarodziejki i wiedźmy. Klasy stają się miejscem, w którym poznajemy swoje przeznaczenie. Tak, tak, za nami szkolne andrzejki. Były wróżby, poczęstunek a także tańce, kończące okres hucznych zabaw. Mamy nadzieję, że wszystkim uczniom spełnią się jedynie te dobre wróżby!
images

Karma dla zwierząt

W Naszej Szkole została zorganizowana, przy współpracy z panią Marzeną Cydejko-Frątczak oraz Wolontariatem Szkolnym, zbiórka karmy dla Schroniska w Koszalinie. Jak co roku uczniowie nie zawiedli i mogliśmy hojnie obdarować podopiecznych Schroniska.
Zebraliśmy 470 kg. Z całego serca dziękujemy! Uhonorowaliśmy również najbardziej zaangażowane w zbiórkę klasy. Największą ilość karmy zebrały, zajmując:
I miejsce – klasa VIII
II miejsce – klasa V
III miejsce – klasa III
images

Teart

Dziś gościliśmy w świątyni sztuki, oglądając spektakl "Pan Tadeusz" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.
images

Pamiętając o tych zapomnianych...

Co roku uczniowie Naszej Szkoły udają się z wychowawcami, by uporządkować opuszczone groby koszalińskiej nekropolii. Tym razem nawet deszcz nie ostudził naszego zapału, by choć małym gestem, niewielkim światełkiem rozświetlić mrok zapomnienia. Prace porządkowe to nie tylko praca ciała, to przede wszystkim praca dla duszy. Wśród wielu filozoficznych pytań, jakie podczas sprzątania zadawali wychowawcom uczniowie, rodziła się przecież refleksja dotycząca życia, pamięci czy śmierci. Była to dla nas bardzo ważna lekcja, pełna zadumy, ale i empatii.
images

Włącz bohatera!

W tym roku Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn. Uczniowie napisali piękne kartki dla bohaterów Powstania Warszawskiego, w których wyrazili wdzięczność i podziw za tę heroiczną walkę o wolność, która toczyła się w 1944 roku na ulicach Warszawy. Pragniemy przekazać Bohaterom, że pamiętamy i zawsze będziemy pamiętać o ich poświęceniu. Dla nas akcja ta, to nie tylko słowa zapisane na kartach listów i pocztówek, to przede wszystkim lekcja dotycząca patriotyzmu, pokoju, a także pamięci.
images

Zabawa halloween'owa

29.10.2019 odbyła się zabawa halloweenowa. W roli głównej oczywiście uczniowie Naszej Szkoły i ich fantastyczne przebrania. Wśród panującego już zmroku, uczniowie w halloweenowych kreacjach spędzili miło czas bawiąc się i ucztując na balu. To był strrrrasznie wesoły dzień!
images

Strrrrasznie kreatywne Halloween.

Nasza Szkoła w ostatnim tygodniu października zmienia się nie do poznania. Sale lekcyjne toną w pajęczynach, duszkach i dyniach. Dominują kolory czarny i pomarańczowy.Tak, to Halloween! Jak co roku, świętujemy dzień wszelkiej maści zjaw i potworów. Z tej okazji, także i tym razem, odbył się konkurs na najciekawszą i najpiękniejszą dynię. I miejsce zajęły dziewczynki z klasy 5 (dynia caticorn), II miejsce wywalczyła klasa 6 (meksykańska kostucha). III miejsce zajęły nasi najmłodsi uczniowie z klasy 1 (dyniowy nietoperz). Jury zdecydowało, że w tym roku najładniej ozdobione zostały klasy III i VI. Gratulujemy!
images

Pasowanie

25.10 2019r. W Naszej Szkole odbyło się pasowanie i uroczyste ślubowanie na pierwszoklasistę. Dzieci z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej przygotowały piękne przedstawienie dla gości i zaprezentowały swoje umiejętności (układały zdania z sylab, dodawały i odejmowały) i zdolności (recytowały wierszyki i śpiewały piosenki po polsku i po angielsku). Po przedstawieniu nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia, następnie dzieci i zebrani goście przeszli do sali na słodki poczęstunek
images

Skrzydlaty Dzień Nauczyciela

Jeden z najwybitniejszych polskich pedagogów - Janusz Korczak, tak kiedyś podsumował istotę edukacji: "Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć". Dziś, 14 października, odwołując się do tych słów, każdego nauczyciela z Naszej Szkoły przywitała przemiła niespodzianka- w holu zawisł ogromny, kreatywny pióropusz pełen serdecznych życzeń dla pedagogów. Feeria barw cieszyła nie tylko oczy "belfrów", ale także ich serca. Słodkim dopełnieniem tych życzeń stały się przepyszne ciasta, które upiekli nasi uczniowie w ramach szkolnej cukierni. W tym dniu oczywiście nauczyciele mogli skosztować wszystkich smakołyków za darmo, a uczniowie, którzy skusili się na małe co nieco i zapłacili za kawałek ciasta- wspomogli działalność Samorządu Uczniowskiego.
To bodaj najsłodszy Dzień Edukacji Narodowej w Polsce! Wszystkim pracownikom oświaty życzymy wszystkiego najlepszego!
images

Dzień spódnicy

4 października 2019 r. miał być zwykłym piątkiem...ale nie w Naszej Szkole! Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano Dzień Spódnicy, w którym to każdy uczeń i każda uczennica, którzy przyjdą w spódnicy do szkoły, otrzymają profity, m. in. będą zwolnieni z kartkówek, nie będą odpytywani itp. Nie trzeba zgadywać, że największe emocje i zdziwienie budzili Panowie, którzy pokusili się na tę stylizację. Takie wydarzenia sprawiają, że na szkolnych korytarzach robi się nie tylko weselej, ale i kreatywniej
images

Sprzątanie świata

Nadeszła złotolista Jesień. Z tej okazji, 24.09.2019r., klasa VI wzięła udział w akcji Sprzątania świata. Pracy było co niemiara, jednakże jesienne słońce, jak i szczytny cel sprawiły, że w wesołej atmosferze podarowaliśmy Jesieni piękny prezent-czystszą Ziemię.
images

Święto kreatywności - Dzień Kropki

"Kropka" Petera Reynoldsa to książka, która odmieniła społeczności szkolne na całym świecie. Stała się symbolem wielkiej mocy wyobraźni, odwagi i kreatywności. Cały świat 15 września obchodzi International Dot Day, nie mogło więc zabraknąć i nas.

Zarówno najmłodszymi uczniami naszej szkoły, jak i starszymi klasami zawładnęła wielka moc Kropki. Klasa III pod opieką p. Agnieszki Lasyk wykonała kropkowe dzieła plastyczne wspinając się po szczeblach kreatywności i wyobraźni. Klasa V pięknie odzwierciedliła utwór "Kropka" w formie plastycznej, a szósta klasa zakropkowała części mowy. Nie zabrakło oczywiście kropkowych stylizacji. Dzień obfitował w twórcze działania, ale przede wszystkim w kropkową zabawę.
images

W labiryncie wiedzy

W labiryncie wiedzy
Jak najlepiej uczcić nowy rok szkolny? Oczywiście, że wycieczką. 12 września 2019 r. nasi Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do Dobrzycy, by zwiedzić niesamowite ogrody Hortulus.
Bawiąc się i podziwiając przyrodę dowiedzieliśmy się, wielu ciekawostek. Kto by pomyślał, że agawa zakwita po 50. latach, by potem umrzeć, a miłorząb ma igły do złudzenia przypominające liście.
Mogliśmy spróbować, jak i powąchać wielu ziół i roślin (klasie V najbardziej smakowały begonie).
Na koniec tej niesamowitej lekcji mieliśmy możliwość zgubić się w największym grabowym labiryncie na świecie lub wejść na chwiejącą się wieżę widokową. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że to była niezwykle ciekawa przygoda. Jesteśmy przekonani, że jeszcze tam wrócimy!

Witaj szkoło!

images

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

WITAJ SZKOŁO!
Szanowni Uczniowie oraz Rodzice,
serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 2 września 2019 r. o godzinie 9:00.
Spotkajmy się w ogrodzie szkolnym, by w promieniach słońca pożegnać ukochane wakacje.

wyniki

Informator szkolny

kalendarz roku szkolnego
zajęcia dodatkowe
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
nasze osiągnięcia i sukcesy
wolontariat
logo

Społeczna Szkoła Podstawowa
"NASZA SZKOŁA"
75-429 Koszalin; ul. K. I. Gałczyńskiego 17
tel.: 94 345 03 22
e-mail: naszaszkola17@wp.pl