Aktualności szkolne

Skrzydlaty Dzień Nauczyciela

Jeden z najwybitniejszych polskich pedagogów - Janusz Korczak, tak kiedyś podsumował istotę edukacji: "Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć". Dziś, 14 października, odwołując się do tych słów, każdego nauczyciela z Naszej Szkoły przywitała przemiła niespodzianka- w holu zawisł ogromny, kreatywny pióropusz pełen serdecznych życzeń dla pedagogów. Feeria barw cieszyła nie tylko oczy "belfrów", ale także ich serca. Słodkim dopełnieniem tych życzeń stały się przepyszne ciasta, które upiekli nasi uczniowie w ramach szkolnej cukierni. W tym dniu oczywiście nauczyciele mogli skosztować wszystkich smakołyków za darmo, a uczniowie, którzy skusili się na małe co nieco i zapłacili za kawałek ciasta- wspomogli działalność Samorządu Uczniowskiego.
To bodaj najsłodszy Dzień Edukacji Narodowej w Polsce! Wszystkim pracownikom oświaty życzymy wszystkiego najlepszego!

Dzień spódnicy

4 października 2019 r. miał być zwykłym piątkiem...ale nie w Naszej Szkole! Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano Dzień Spódnicy, w którym to każdy uczeń i każda uczennica, którzy przyjdą w spódnicy do szkoły, otrzymają profity, m. in. będą zwolnieni z kartkówek, nie będą odpytywani itp. Nie trzeba zgadywać, że największe emocje i zdziwienie budzili Panowie, którzy pokusili się na tę stylizację. Takie wydarzenia sprawiają, że na szkolnych korytarzach robi się nie tylko weselej, ale i kreatywniej

Sprzątanie świata

Nadeszła złotolista Jesień. Z tej okazji, 24.09.2019r., klasa VI wzięła udział w akcji Sprzątania świata. Pracy było co niemiara, jednakże jesienne słońce, jak i szczytny cel sprawiły, że w wesołej atmosferze podarowaliśmy Jesieni piękny prezent-czystszą Ziemię.

Święto kreatywności - Dzień Kropki

"Kropka" Petera Reynoldsa to książka, która odmieniła społeczności szkolne na całym świecie. Stała się symbolem wielkiej mocy wyobraźni, odwagi i kreatywności. Cały świat 15 września obchodzi International Dot Day, nie mogło więc zabraknąć i nas.

Zarówno najmłodszymi uczniami naszej szkoły, jak i starszymi klasami zawładnęła wielka moc Kropki. Klasa III pod opieką p. Agnieszki Lasyk wykonała kropkowe dzieła plastyczne wspinając się po szczeblach kreatywności i wyobraźni. Klasa V pięknie odzwierciedliła utwór "Kropka" w formie plastycznej, a szósta klasa zakropkowała części mowy. Nie zabrakło oczywiście kropkowych stylizacji. Dzień obfitował w twórcze działania, ale przede wszystkim w kropkową zabawę.

W labiryncie wiedzy

Jak najlepiej uczcić nowy rok szkolny? Oczywiście, że wycieczką. 12 września 2019 r. nasi Uczniowie wraz z wychowawcami udali się do Dobrzycy, by zwiedzić niesamowite ogrody Hortulus.
Bawiąc się i podziwiając przyrodę dowiedzieliśmy się, wielu ciekawostek. Kto by pomyślał, że agawa zakwita po 50. latach, by potem umrzeć, a miłorząb ma igły do złudzenia przypominające liście.
Mogliśmy spróbować, jak i powąchać wielu ziół i roślin (klasie V najbardziej smakowały begonie).
Na koniec tej niesamowitej lekcji mieliśmy możliwość zgubić się w największym grabowym labiryncie na świecie lub wejść na chwiejącą się wieżę widokową. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że to była niezwykle ciekawa przygoda. Jesteśmy przekonani, że jeszcze tam wrócimy!

Witaj szkoło!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

WITAJ SZKOŁO!
Szanowni Uczniowie oraz Rodzice,
serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020, które odbędzie się 2 września 2019 r. o godzinie 9:00.
Spotkajmy się w ogrodzie szkolnym, by w promieniach słońca pożegnać ukochane wakacje.

Społeczna Szkoła Podstawowa